Energiyer Bike Light Energiyer Bike Light

Technologia Road Beam w oświetleniu dla rowerzystów dzięki lampie Bike Light

Technologia Road Beam spotykana dotychczas w reflektorach samochodowych wykorzystana została w oświetleniu rowerowym. Firma Energizer stworzyła lampkę rowerową Bike Light, która dzięki zastosowaniu Road Beam doskonale oświetla drogę przed rowerzystą, zwiększając komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. Widzisz i jesteś widziany!

Technologia Road Beam oparta na odpowiednim ukształtowaniu wiązki światła, zapewnia szerszy kąt padania światła na podłoże znajdujące się przed kierowcą. Do tej pory wykorzystywana była wyłącznie w oświetleniu samochodowym. Teraz, dzięki zastosowaniu technologii w lampce rowerowej – nazwanej Bike Light, możliwe stało się lepsze oświetlenie drogi przed rowerzystą. Strumień światła skierowany pod odpowiednim kątem, poniżej linii horyzontu, oświetla szerszy pas drogi czy ścieżki rowerowej oraz eliminuje problem związany z oślepianiem pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwka. Taki rodzaj udoskonalenia wpływa na bezpieczeństwo, ale także na komfort jazdy. Rowerzysta widzi więcej, ale jest także lepiej widoczny dla pozostałych uczestników ruchu.

Firma Energizer wykorzystując technologię Road Beam stworzyła innowacyjne oświetlenie rowerowe Energizer Bike Light, które waśnie wprowadziła na rynek. Zestaw składa się z dwóch lampek – przedniej i tylnej. Każda ma 3 tryby świecenia. W zależności od stopnia widoczności na drodze użytkownik może wybrać tryb:
– wszystkie diody włączone,
– wszystkie diody migające,
– główna dioda włączona, diody boczne migające – w przedniej lampce,
– wszystkie diody migające naprzemiennie – w tylnej lampce.

Po zdjęciu lampki z mocowania na kierownicy można wykorzystać ją jako tradycyjną latarkę. Dzięki lampce  Energizer Bike Light jazda na rowerze nawet w najtrudniejszych nocnych warunkach staje się nie tylko bezpieczniejsza, ale także bardziej komfortowa.