RAZER Nabu RAZER Nabu

Razer Nabu to najmodniejsza opaska tego roku

W trakcie trwających właśnie w Las Vegas targów CES 2014, znana z ofert dedykowanych graczom firma zaprezentowała światu swój najnowszy produkt. Razer Nabu, czyli inteligentna opaska na rękę może okazać się prawdziwym hitem tego roku – nie tylko ze względu na estetykę, lecz przede wszystkim: funkcjonalność. Smartband amerykańskiego producenta ma być idealnym towarzyszem dnia codziennego, który pozwoli efektywnie zmierzyć i zanalizować aktywność użytkownika. Dodatkowym atutem tej opaski ma być również otwartość jej oprogramowania, która pozwolić ma zewnętrznym deweloperom na niemal nieograniczony wpływ na wygląd dostosowanych do urządzenia aplikacji.

Razer Nabu wyposażona została w dwa ekrany OLED, podzielone na sferę „publiczną” i „prywatną”. Public Icon Screen został ulokowany na wierzchu, a wśród jego funkcji znalazło się miejsce dla powiadamiania o nadchodzących połączeniach, e-mailach czy powiadomieniach przesyłanych przez aplikacje. Drugi ekran nazwany Private Message Screen znajdzie się na dole nadgarstka i wyświetlać będzie bardziej szczegółowe informacje, np. odebrane wiadomości czy inne prywatne informacje, które dzięki jego umiejscowieniu pozostaną widoczne jedynie dla użytkownika.

Jednymi z głównych zalet smartbanda Razer Nabu ma stać się zestaw zaawansowanych sensorów, dzięki którym wybrane przez użytkownika aplikacje mogą analizować dane takie, jak: położenie, przebyty dystans (np. liczba wykonanych kroków, przebytych schodów itp.), dane dotyczące cyklu snu i wiele innych. Zbieranie tych informacji ma na celu zwiększenie świadomości dotyczącej codziennej aktywności fizycznej. Aplikacje pobierają wyłącznie dane, które zostaną zaakceptowane przez użytkownika. Dołączona aplikacja pozwalać ma na szybkie i czytelne zarządzanie danymi udostępnianymi innym aplikacjom. Smartband od Razera mocno zaangażuje się również w sieci społecznościowe pozwalając na szybkie i bezpośrednie komunikowanie pomiędzy podobnymi urządzeniami, dzięki czemu użytkownicy zlokalizują przyjaciół czy wspólnych znajomych i innych użytkowników, w oparciu o spersonalizowane ustawienia.

Opaska Razer Nabu już od początku dostarczana będzie z aplikacją konfiguracyjną na platformy iOS Android, dzięki której użytkownicy w jednym miejscu dokonają wszelkich ustawień związanych z profilem, powiadomieniami, udostępnianymi danymi, synchronizacją i z innymi. Ponadto pobierane dane oraz pre-konfigurowane szablony i gesty Razer Nabu będą udostępnione w otwartej platformie deweloperskiej, aby umożliwić łatwy rozwój produktu zarówno przez inżynierów Razer, jak i (a może „przede wszystkim”) zewnętrzne firmy. Deweloperzy łatwo stworzą zupełnie nowe aplikacje, lub rozwiną istniejące programy.

Razer Nabu będzie dostępna w sprzedaży na całym świecie pod koniec I kwartału bieżącego roku (cena detaliczna zostanie jeszcze potwierdzona), natomiast zainteresowani twórcy oprogramowania już teraz mogą zakupić wersję deweloperską w naprawdę atrakcyjnej cenie deweloperskiej, wynoszącej 49 dolarów.

[toggle title=”Dane techniczne Razer Nabu”]

Wyświetlacze i czujniki:

 • Public Icon Screen: 32×32 pikseli OLED
 • Private Message Screen: 128×32 pikseli OLED
 • Akcelerometr
 • Wysokościomierz
 • Silnik wibracji (cylindryczny)

 

Software:

 • Kompatybilność z iOS i Android
 • Aplikacja Nabu Utility służąca do konfiguracji

 

Zasilanie i bateria:

 • Bateria Litowo-Polimerowa
 • 7 dni bez ładowania
 • Kabel ładowania USB w zestawie

 

Odporność na wodę i warunki atmosferyczne:

 • Odporna na deszcz i zachlapanie
 • Zalecana temperatura otoczenia: – 20°C to 45°C

[/toggle]

Informację prasową nadesłała firma Kool Things.