SSHD WD Black SSHD WD Black

SSHD WD Black – efekt połączonych sił Western Digital i SanDisc

Firma WD, przedsiębiorstwo należące do Western Digital (NASDAQ: WDC), oraz SanDisk Corporation (NASDAQ: SNDK), światowy lider w dziedzinie pamięci flash, poinformowały, że obie spółki współpracują w celu wprowadzenia na rynek hybrydowych urządzeń do przechowywania danych, które połączą w sobie technologię pamięci flash od SanDisk z technologią dysków twardych od WD. Pierwszym taki urządzeniem ma być SSHD WD Black.

SanDisk dostarcza urządzenie SanDisk iSSD do dysku SSHD WD Black – według zapewnień producenta: najcieńszej na świecie 2,5-calowej pamięci, która wykorzystuje zarówno zastrzeżoną przez WD technologię hybrydową, jak i standard SATA IO. SanDisk iSSD odpowiadać ma za równowagę pomiędzy wydajnością, niskim poborem energii, kosztem zakupu, niezawodnością i kompaktową obudową w dysku SSHD WD Black, który z kolei daje wystarczającą przestrzeń do zaspokojenia apetytu na treści cyfrowe dzisiejszych użytkowników, jak i szybkość pamięci flash, przepustowość i szybkość reakcji – a wszystko to w ultra cienkiej obudowie.

Cieszę się, że SanDisk może współpracować z WD nad tym nowym fascynującym produktem,” powiedział Kevin Conley, wiceprezes działu pamięci masowych SanDisk. – SSHD WD Black to kombinacja wyjątkowych cech dysków twardych – jak np. pojemność – i małych rozmiarów i wydajności, które dają rozwiązania pamięci flash. Produkt ten mógł powstać dzięki połączeniu niezrównanego doświadczenia firmy SanDisk w dziedzinie pamięci flash z know-how firmy WD w obszarze dysków twardych.

Współpracując z firmą SanDisk, WD realizuje swoją wizję dot. produktów łączących najlepsze cechy obu technologii, – podkreśla Matt Rutledge, wiceprezes ds. rozwiązań pamięci masowych WD i dodaje -Dyski WD SSHD to znaczące osiągnięcie w kontynuacji rewolucji pamięci SSHD/flash.

Sam dysk WD Black SSHD wykorzystuje technologię hybrydową WD, która łączy inteligentną technologię pamięci flash firmy SanDisk z dużą pojemnością dysków twardych WD. Ta kombinacja znacznie poprawiać ma pracę z komputerem, umożliwiając skorzystanie zarówno z dużej pojemność, jak i wyższej wydajności niż w przypadku tradycyjnych dysków twardych, włącznie ze zwiększeniem prędkości i szybkości uruchamiania aplikacji.
Wielkość podzespołu to kluczowy problem dla producentów komputerów, którzy chcą projektować cieńsze produkty – dyski SSHD WD Black zostały więc stworzone, aby według producenta umożliwiać warunki do integracji z najcieńszymi na rynku notebookami. SSHD WD Black 5 mm oferują pojemność 500 GB, wykorzystując prawie 50 proc. mniej objętości niż obecny standard dysków twardych (wynoszący średnio 9.5mm). Niskoprofilowy dysk SSHD jest dopełnieniem małych rozmiarów iSSD firmy SanDisk, który jest zbudowany przy wykorzystaniu 19 nm procesu technologicznego – najbardziej zaawansowanego na świecie procesu produkcji półprzewodników.

Informację prasową nadesłała firma Tabasco Media Communications.