StreetParty Wireless – nowy głośnik bezprzewodowy od Gear 4

Coraz popularniejszym rozwiązaniem stają się przenośne głośniki, które za pomocą interfejsu Bluetooth łączą się z mobilnymi gadżetami i zapewniają lepszą jakość dźwięku niż głośniki w nich zainstalowane. Swoją cegiełkę w tym segmencie dokłada teraz firma Gear 4 i prezentuje debiutujące właśnie na polskim rynku głośniki StreetParty Wireless.

StreetParty Wireless współpracuje bezprzewodowo z każdym urządzeniem wyposażonym w moduł Bluetooth 3.0 – nie tylko więc ze smartfonami i tabletami, ale również z notebookami oraz odtwarzaczami MP3. Producent zapewnia, że łączenie urządzeń odbywa się w sposób intuicyjny i wystarczy jedynie włączyć Bluetooth na swoim urządzeniu mobilnym, a następnie przez kilka sekund przytrzymać przycisk parowania na obudowie głośnika. Urządzenia mogą współpracować bez zakłóceń na odległość ok. 10 metrów. Najnowszy głośnik Gear4 wyposażony został również w technologię A2DP, która zapewnia strumieniowe przesyłanie dźwięku w jakości stereo.

Łączenie bezprzewodowe to nie jedyna opcja korzystania z głośników StreetParty Wireless. Dzięki wejściu 3,5 mm umieszczonemu z tyłu urządzenia możliwe jest korzystanie z niego w bardziej standardowy sposób. Pomocny w tym ma być dołączony do zestawu kabel, który przyda się także do liniowego połączenia StreetParty Wireless z innymi głośnikami. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się być również wyposażenie urządzenia w wbudowany mikrofon, który ma pozwalać na przeprowadzania rozmów, gdy podłączony jest do niego smartfon.

StreetParty Wireless posiada baterię litowo-jonową, która naładowana do pełna ma w opinii producenta pozwalać na 8 godzin nieprzerwanego odtwarzania muzyki przy najwyższej głośności – nieco niższa moc odpowiednio wydłuża czas aktywności baterii. Po jej rozładowaniu wystarczy, za pomocą dołączonego do zestawu kabla USB, podłączyć głośnik do komputera PC, Mac lub ładowarki USB, by ponownie ją naładować.

Głośnik jest już dostępny w sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 199 złotych.

Rozwiązania i technologie zastosowane w głośniku StreetParty Wireless:

  • Moduł łączności Bluetooth 3.0 pozwalający na połączenie głośnika ze wszystkimi urządzeniami korzystającymi z tej technologii.
  • Standard Advance Audio Distribution Profile (A2DP) odpowiedzialny za przesyłanie dźwięku do głośnika w wysokiej jakości stereo.
  • Gniazdo i kabel 3.5mm umożliwiające podłączenie głośnika do urządzeń nieposiadających modułu Bluetooth.
  • Wbudowany mikrofon pozwalający na prowadzenie wygodnych konferencji o wysokiej jakości dźwięku.
  • Bateria litowo-jonowa zapewniająca do 8 godzin nieprzerwanego odtwarzania muzyki przy najwyższej jej głośności.

 

Informację prasową nadesłało POWER SALES.