Niedługo premiera gry Symulator Pociągu 2013

Rozmaitego typu symulatory coraz śmielej zalewają nasz rodzimy rynek gier komputerowych – swoich przedstawicieli ma CD Projekt, swoich ma i Techland. Właśnie ta druga firma umieściła w swoim planie wydawniczym grę Symulator Pociągu 2013, która pojawi się na sklepowych półkach jeszcze w tym roku. Dokładnie stanie się to 20 listopada.

Symulator Pociągu 2013 to aktualnie najlepszy symulator tego typu na rynku. Gra jest dostosowana do umiejętności początkujących oraz zaawansowanych graczy, gdyż zawiera stopniowany poziom trudności, dzięki czemu bakcyla kolei mogą złapać też początkujący. – komentuje Anna Łada-Grodzicka, PR Manager ds. Wydawnictwa firmy Techland.

W grze Symulator Pociągu 2013 fani tego typu gier mają odnaleźć wiernie odzwierciedlone maszyny (wśród nich lokomotywy parowe, spalinowe i elektryczne)  oraz realistyczne trasy. Wśród dostępnych pojazdów mają się znaleźć takie pojazdy, jak dobrze znane fanom kolejnictwa ES44AC, SW10, Electrostar, ICE 3 oraz DB 101. Każda z nich charakteryzuje się innym stylem prowadzenia, oryginalnymi dźwiękami, kokpitem i fizyką jazdy.

[youtube id=”wn8agvmNUwI” width=”590″ height=”350″ align=”center” caption=”Zwiastun gry Symulator Pociągu 2013″]

Trasy dostępne w grze tworzone są na podstawie prawdziwych map. Gracz znajdzie tam m.in. trasę Monachium-Augsburg, czy Sherman Hill, które przeniosą realizm na jeszcze wyższy poziom, w pełni symulując obowiązujące w danym miejscu systemy bezpieczeństwa.Na realizm wpływa też silnik gry, który uwzględnia działanie praw fizyki np. niektóre maszyny wyposażone są w system przechyłu, który wyraźnie widać w grze. Na korzyść wypada również odwzorowanie kabiny, które jest zgodne z rzeczywistymi modelami.

Symulator Pociągu 2013 ma być ponadto produkcją kompatybilną z platformą dystrybucji cyfrowej Steam (wiadomo: „para buch – koła w ruch”), a jej cena wynosić ma 79,90 zł.

 

Informację prasową nadesłała firma Techland.