Tajemniczy prototyp AVerMedia Live Gamer Portable wkrótce ujrzy światło dzienne

Firma AVerMedia Technologies zapowiedziała swoją obecność na mistrzostwach Dreamhack Winter 2012, podczas których zostanie zaprezentowany prototyp urządzenia o nazwie „Live Gamer Portable”. Jest to dedykowana graczom nagrywarka, wykorzystująca interfejs USB. Uczestnicy imprezy Dreamhack będą mogli, jako pierwsi na świecie, zapoznać się z nowym urządzeniem od AVerMedia.

Live Gamer Portable, podobnie jak inny gadżet AVerMedia – Live Gamer HD, jest oparty na interfejsie PCIe 1080p i oferuje sprzętową kompresję obrazu. urządzenie zaprojektowano z myślą o ambitnych graczach i autorach „streamów”. Umożliwia ono przechwytywanie i strumieniowanie rozgrywki w rozdzielczości 1080p w czasie rzeczywistym.

[blockquote]Uczestnicząc w Dreamhack Winter 2012 i nawiązując partnerstwo ze znaną drużyną Frantic, firma AVerMedia podkreśla rolę elektronicznej rozrywki we współczesnym rynku technologicznym. Goście największego festiwalu gier będą mogli wziąć w codziennych meczach i zmierzyć się z czołowymi graczami z całego świata. Reprezentacja StarCraft II drużyny Frantic weźmie udział w eliminacjach do turnieju Dreamhack Winter EIZO Open, prosto ze stanowiska AVerMedia. Wszyscy gracze są zaproszeni do wspólnego kibicowania i obserwowania e-sportowych zmagań na najwyższym światowym poziomie.[/blockquote]

 

Informacja nadesłana przez agencję Koolthings