Wiedźmin 3 Dziki Gon Wiedźmin 3 Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon pojawi się w 2014 roku

Warszawskie studio CD Projekt RED ogłosiło wczorajszego wieczora wiadomość, która z pewnością ucieszy fanów rodzimej serii RPG na podstawie sagi Andrzeja Sapkowskiego. Polscy deweloperzy pracują już oficjalnie nad trzecią i ostatnią częścią przygód Geralta z Rivii, a Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersjach na wszystkie platformy trafi do sklepów w 2014 roku. Producenci i twórcy zapowiadają, że na graczy czeka rozbudowana fabuła oparta na ich wyborach połączona z żyjącym, otwartym światem – jednym z największych w historii nowoczesnych gier fabularnych.

Wciągająca i nieliniowa fabuła Wiedźmina 3 rozgrywa się w prawdziwie otwartym świecie. Jest on pełen przygód, zapadających w pamięć postaci i groźnych potworów, a jego eksploracja sama w sobie jest niezapomnianym doznaniem. Gracze będą swobodnie przemierzać lasy, jeziora, góry, miasta i wioski. Każdy region jest zamieszkany przez wyjątkowe społeczności, mające własne zwyczaje, legendy i problemy. Świat w Wiedźminie 3 jest 30 razy większy od obszaru poprzedniej gry o Geralcie – mówi Adam Badowski, szef studia CD Projekt RED.

Wiedźmin 3: Dziki Gon będzie zwieńczeniem serii nagradzanych na całym świecie gier fabularnych oraz ostatnią częścią legendy Geralta z Rivii. Twórcy zapewniają, że swobodna eksploracja otwartego świata będzie dla graczy samoistną przygodą, podczas której będą mogli żeglować po zamglonych wodach oraz galopować poprzez wyniszczone przez wojnę terytoria Królestw Północy. Ulepszony system walki pozwoli z kolei poczuć się jak prawdziwy łowca potworów i wykorzystywać wiedźmińskie zmysły oraz umiejętności walki mieczem, by przetrwać w niebezpiecznym świecie podczas poszukiwań ukochanych osób. Nowa mechanika gry Wiedźmin 3: Dziki Gon wykorzystywać będzie wiele elementów znanych z gier fabularnych i pozwalać graczom całkowicie wejść w rolę Geralta, nie zaburzając doświadczeń na przykład poprzez zastosowanie QTE (ang. Quick Time Events).

Wiele osób pyta mnie, czy to rzeczywiście będzie ostatnia gra o wiedźminie. Tak, będzie. Dlaczego? Ponieważ wierzymy, że ta seria powinna skończyć się w naprawdę wielkim stylu. Technologia nareszcie umożliwia nam zaprezentowanie naszej wymarzonej historii w świecie, w jakim chcieliśmy ją przedstawić i przy wykorzystaniu odpowiedniej grafiki. To będzie prawdziwe ukoronowanie gatunku RPG. Ciągle mamy wiele ciekawych pomysłów fabularnych, ale uważamy, że czas już zwrócić się ku nowym światom i ciągle przesuwać granice naszej wyobraźni – dodaje Badowski.

Wiedźmin 3: Dziki Gon zostanie wydany w 2014 roku równocześnie na wszystkie najnowocześniejsze platformy dostępne w momencie premiery. Dzięki połączeniu wyjątkowej wizji artystycznej studia CD Projekt RED oraz najnowszego silnika REDengine 3, Wiedźmin 3  ma w pełni wykorzystać możliwości najnowocześniejszych platform sprzętowych i ustanowić nowy standard graficzny dla gier RPG.

W oczekiwaniu na spełnienie tych zapowiedzi twórców, gracze mogą na razie skorzystać ze specjalnej promocji cdp.pl, która będzie trwała przez 72 godziny. Poprzednie odsłony sagi Wiedźmina zostały przecenione o 50 proc.

Informację prasową nadesłała firma CDP.pl