Tuner telewizyjny iD-iPadTV do iPhone’a oraz iPada

Produkująca akcesoria mobilne firma iD4Mobile, prezentuje miniaturowy tuner telewizyjny DVB-T dedykowany urządzeniom firmy Apple. Urządzenie iD-iPadTV ma pozwalać na odbiór naziemnej telewizji cyfrowej na iPhone’ach oraz iPadach.

Dedykowane oprogramowanie iDTV, dzięki któremu możliwy jest odbiór sygnału cyfrowego, można pobrać bezpłatnie w serwisie App Store. Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji następuje automatyczna konfiguracja, skanowanie oraz zapisywanie kanałów. Aplikacja iDTV wyświetla również informacje na temat bieżącego i następnego programu, pozwala na nagrywanie emitowanych treści oraz wybór opcjonalnych ścieżek dźwiękowych. Dodatkowo wyposażona jest w funkcję Timeshift, dzięki której widz może zatrzymywać lub cofać nadawane programy.

Miniaturowy tuner został wyposażony w wewnętrzny akumulator, który, jak podaje producent, ma wytrzymać około 9 godzin pracy. Ładowanie iD-iPadTV ma trwać około trzech godzin i odbywa się za pomocą złącza USB. Możliwe jest również włączenie trybu pracy, w którym tuner pobiera prąd bezpośrednio z urządzenia mobilnego.

Produkt nie wymaga połączenia z internetem, a jedynie podpięcia jednej z dwóch znajdujących się w zestawie anten. Mała antena teleskopowa wpinana jest bezpośrednio do tunera, druga – magnetyczna – posiada metrowy kabel zakończony standardowym złączem antenowym.

iD-iPadTV kompatybilny jest z systemem Apple iOS 5.1 w przypadku iPhone’ów 4S lub nowszych oraz iOS 4.3.3 w przypadku iPadów 2, 3 i 4. Tuner podpinany jest do urządzeń Apple przez złącze 30-pinowe. Posiadacze nowszych modeli mogą skorzystać z portu Lightning, wykorzystując w tym celu przejściówkę.

Produkt objęty został 2-letnią gwarancją producenta, a znaleźć go można w sieciach sklepów iSpot i Cortland. Sugerowana cena detaliczna mobilnego tunera iD-iPadTV wynosi 299 zł brutto.

 

Specyfikacja tunera iD-iPadTV

Model iD-iPadTV
Interfejs Złącze 30-pinowe
Wymagania sprzętowe Urządzenie Apple
z dwurdzeniowym procesorem (iPhone 4S, iPad 2, New iPad)
Wymagania systemowe iPhone4S: iOS 5.1 lub nowszy,
The new iPad : iOS 5.1 lub nowszy,
iPad2 : iOS 4.3.3 lub nowszy
Zawartość zestawu tuner TV ze złączem 30-pinowym
antena teleskopowa
antena prętowa
adapter do gniazda antenowego
instrukcja szybkiej instalacji
przewód zasilający miniUSB
Wymiary 41 x 33 x 13 mm
Waga netto 14 g

 

Informacja nadesłana przez agencję Sarota PR