Xorb Xorb

Xorb – stylowy i mały głośnik od Gear4

Dla wszystkich tych, którzy potrzebują od głośników nie tylko dobrej jakości odtwarzania muzyki, lecz także odpowiednich wrażeń wizualnych Gear4 przygotował urządzenie nazwane Xorb. Ten niewielki głośnik o szerokości i wysokości nieprzekraczającej 18 cm, ważący ok. 1,4 kg, w zapewnianiach producenta wewnątrz skrywa wielką moc. Świadczyć ma o tym wyposażenie go w dwa neodymowe głośniki wysokotonowe oraz jeden głośnik niskotonowy tworzące zestaw o mocy 30W, który wypełnić może dźwiękiem nawet największy pokój. To niepozornie wyglądające urządzenie w rzeczywistości stanowi wysokiej klasy 2.1-kanałowy system dźwięku – oferuje moc dostarczaną przez większe zestawy, ale jest bardziej od nich mobilny.

Z tyłu głośnika Gear4 Xorb umieszczony został panel sterowania, na którym poza standardowymi rozwiązaniami – przyciskiem ON/OFF, portem AUX IN, portem do podpięcia głośnika do prądu – umieszczone zostało także gniazdo USB. Umożliwia ono podłączenie do Xorb smartfona lub tabletu i korzystanie z głośnika jako ładowarki. Pozwala to na odtwarzanie muzyki, przy jednoczesnym ładowaniu urządzenia lub na ładowanie smartfona przy jednoczesnym odtwarzaniu dźwięku z tabletu. Na tylnym panelu Xorb znajdują się również regulacja głośności oraz mocy basów – każdy użytkownik może samodzielnie decydować o tym, jak wyraźne mają być niskie tony w słuchanych ścieżkach dźwiękowych.

Niewielkie rozmiary Xorb sprzyjają mobilności. Dlatego też producent zapewnił użytkownikom możliwość wyboru – głośnik dostępny jest zarówno w wersji przewodowej, jak i bezprzewodowej, w której łączność między nim, a urządzeniem nadawczym oparta jest na technologii Bluetooth.

Głośniki Xorb i Xorb Wireless dostępne będą w sprzedaży w grudniu 2012 roku, w sieciach sklepów Media Markt, Saturn i Redcoon. Cena głośnika Xorb wyniesie 349 zł, a głośnika Xorb Wireless – 399 zł.

[toggle title=”Rozwiązania i technologie zastosowane w głośniku Xorb”]

  • 2.1-kanałowy system dźwięku o mocy 30W.
  • Wyposażony w gniazdo 3.5 mm pozwalające na połączenie z każdym smartfonem, tabletem czy innym urządzeniem nadawczym.
  • Pełna kontrola basów zapewniana przez pokrętło umieszczone z tyłu głośnika.
  • Gniazdo USB umożliwiające wykorzystywanie głośnika również jako ładowarki do urządzeń mobilnych.
  • Moduł łączności Bluetooth wbudowany w bezprzewodową wersję głośnika.

[/toggle]

 

Informację prasową nadesłała firma Power Sales.