ZTE Open z Firefox OS będzie sprzedawany na eBayu

ZTE Open, smartfon z systemem operacyjnym Firefox OS zaprojektowanym przez fundację Mozilla wkrótce trafi do sprzedaży na całym świecie. Producent planuje dystrybucję urządzenia za pośrednictwem platformy eBay w miesiąc po premierze.

Model ZTE Open oferowany będzie na amerykańskim i brytyjskim eBay, ale jak wskazuje sama nazwa smartfona, będzie to oferta skierowana do szerokiego grona odbiorców na całym świecie. Nie przewidujemy bowiem żadnych lokalnych ograniczeń związanych z preinstalowanymi aplikacjami oraz ustawieniami targetowanymi pod konkretnych operatorów – podkreśla Sławomir Kowalik, który w ZTE Poland kieruje sprzedażą terminali.

Smartfon został wyposażony w szereg funkcji społecznościowych, w tym integrację z serwisem Facebook. Producent zadbał również o obecność map Nokia HERE, a także innych programów typowych dla smartfonów. Atutem Firefox OS ma być wyszukiwarka z systemem autouzupełniania, która potrafi przeszukiwać wiele usług i serwisów pod kątem wprowadzonego zapytania. System został zaprojektowany zgodnie z zasadami Open Source.

Cena modelu ZTE Open na rynku amerykańskim wynosi 79,99 dolarów, a w Wielkiej Brytanii będzie można nabyć smartfona za 59,99 funtów.