2-megapikselowa kamera COMPRO IP550

COMPRO IP550 – obrotowa kamera do całodobowego monitoringu pomieszczeń

Compro Technology wprowadza na rynek nową kamerę PTZ o nazwie COMPRO IP550. Posiada ona 2-megapikselowy sensor optyczny oraz pozwala na obrót o 340 stopni w poziomie oraz o 90 stopni w pionie. Wbudowane w urządzenie diody LED pozwalają na skuteczne nagrywanie obrazu również w przypadku, gdy nie występuje dostateczna ilość światła.

 

Ogromna powierzchnia podglądu z 2-megapikselową rozdzielczością

Rozdzielczość w jakości HD ma umożliwiać dostrzeżenie większej ilości szczegółów niż ma się to w przypadku kamer o niższej rozdzielczości. Producent zapewnia, że w porównaniu do klasycznych kamer CCTV, 2-megapikselowa rozdzielczość wypada o niebo lepiej.

 

Nagrywanie zarówno w dzień jak i w nocy dzięki diodom LED

Kamera wyposażona jest w 12 diod IR LED oraz czujnik światła, dzięki czemu ma być w stanie sama wykryć niedobór oświetlenia oraz uruchomić odpowiedni tryb nagrywania.

 

Mechaniczny filtr IR-CUT

Wbudowany mechaniczny filtr IR-CUT umieszczony z przodu kamery pozwala na odfiltrowanie światła podczerwonego podczas nagrywania w dzień, dzięki czemu nagrywany obraz ma posiadać lepiej odwzorowane kolory. Wraz ze zmianą warunków oświetleniowych, filtr IR-Cut jest automatycznie wyłączany, co umożliwia podgląd nocy z wykorzystaniem diod podczerwieni.

 

Mechaniczna zmiana kąta nachylenia kamery

Kamera posiada możliwość obrotu o 340 stopni w poziomie oraz o 90 stopni w pionie, cały ten proces jest obsługiwany z poziomu panelu administracyjnego. Maksymalna prędkość obrotu o 90 stopni wynosi jedną sekundę, dzięki czemu urządzenie to ma się sprawdzić również np. w marketach.

 

Slot na karty microSDHC

Wbudowany w COMPRO IP550 slot na karty microSDHC pozwala na przechowywanie bezpośrednio w kamerze zdjęć oraz filmów. Dostęp do tych danych można uzyskać z każdego komputera. Kamera wykonuje zdjęcia oraz nagrania w przypadku rozpoznania nietypowych zachowań.

 

Kompletne rozwiązanie monitoringu IP

Kamera COMPRO IP550 posiada w zestawie dodatkowe aplikacje. iWizard to inteligentny instalator kamer oraz narzędzie do zamiany skomplikowanej instalacji kamer IP w jedno proste rozwiązanie. WebVUer ma zapewniać prosty interfejs dla przeglądarek internetowych takich jak Internet Explorer, Firefox, Safari oraz Google Chrome. Pozwala też na strumieniowanie obrazu w formacie MJPEG dla aplikacji mobilnych, takich jak smartfony, iPhone, BlackBerry i inne. Natomiast ComproView pozwala na zarządzanie maksymalnie 32 kamerami jednocześnie.

 

Łatwa instalacja w sieci bezprzewodowej

Bezprzewodowe połączenie dostępne jest po dokupieniu jednego z adapterów WiFi, modeli WL150 oraz WL180. Dzięki nim kamerka będzie łączyć się z siecią bezprzewodowo.

 

Sugerowana cena detaliczna urządzenia wynosi ok. 1000 zł. Kamera posiada dwuletnią gwarancję producenta.

 

Informacja nadesłana przez dział PR firmy COMPRO

Zobacz również
Lucius recenzja
Syn szatana słucha mamy. Recenzja gry Lucius