2-megapikselowa kamera COMPRO IP550 2-megapikselowa kamera COMPRO IP550

COMPRO IP550 – obrotowa kamera do całodobowego monitoringu pomieszczeń

Compro Technology wprowadza na rynek nową kamerę PTZ o nazwie COMPRO IP550. Posiada ona 2-megapikselowy sensor optyczny oraz pozwala na obrót o 340 stopni w poziomie oraz o 90 stopni w pionie. Wbudowane w urządzenie diody LED pozwalają na skuteczne nagrywanie obrazu również w przypadku, gdy nie występuje dostateczna ilość światła.

 

Ogromna powierzchnia podglądu z 2-megapikselową rozdzielczością

Rozdzielczość w jakości HD ma umożliwiać dostrzeżenie większej ilości szczegółów niż ma się to w przypadku kamer o niższej rozdzielczości. Producent zapewnia, że w porównaniu do klasycznych kamer CCTV, 2-megapikselowa rozdzielczość wypada o niebo lepiej.

 

Nagrywanie zarówno w dzień jak i w nocy dzięki diodom LED

Kamera wyposażona jest w 12 diod IR LED oraz czujnik światła, dzięki czemu ma być w stanie sama wykryć niedobór oświetlenia oraz uruchomić odpowiedni tryb nagrywania.

 

Mechaniczny filtr IR-CUT

Wbudowany mechaniczny filtr IR-CUT umieszczony z przodu kamery pozwala na odfiltrowanie światła podczerwonego podczas nagrywania w dzień, dzięki czemu nagrywany obraz ma posiadać lepiej odwzorowane kolory. Wraz ze zmianą warunków oświetleniowych, filtr IR-Cut jest automatycznie wyłączany, co umożliwia podgląd nocy z wykorzystaniem diod podczerwieni.

 

Mechaniczna zmiana kąta nachylenia kamery

Kamera posiada możliwość obrotu o 340 stopni w poziomie oraz o 90 stopni w pionie, cały ten proces jest obsługiwany z poziomu panelu administracyjnego. Maksymalna prędkość obrotu o 90 stopni wynosi jedną sekundę, dzięki czemu urządzenie to ma się sprawdzić również np. w marketach.

 

Slot na karty microSDHC

Wbudowany w COMPRO IP550 slot na karty microSDHC pozwala na przechowywanie bezpośrednio w kamerze zdjęć oraz filmów. Dostęp do tych danych można uzyskać z każdego komputera. Kamera wykonuje zdjęcia oraz nagrania w przypadku rozpoznania nietypowych zachowań.

 

Kompletne rozwiązanie monitoringu IP

Kamera COMPRO IP550 posiada w zestawie dodatkowe aplikacje. iWizard to inteligentny instalator kamer oraz narzędzie do zamiany skomplikowanej instalacji kamer IP w jedno proste rozwiązanie. WebVUer ma zapewniać prosty interfejs dla przeglądarek internetowych takich jak Internet Explorer, Firefox, Safari oraz Google Chrome. Pozwala też na strumieniowanie obrazu w formacie MJPEG dla aplikacji mobilnych, takich jak smartfony, iPhone, BlackBerry i inne. Natomiast ComproView pozwala na zarządzanie maksymalnie 32 kamerami jednocześnie.

 

Łatwa instalacja w sieci bezprzewodowej

Bezprzewodowe połączenie dostępne jest po dokupieniu jednego z adapterów WiFi, modeli WL150 oraz WL180. Dzięki nim kamerka będzie łączyć się z siecią bezprzewodowo.

 

Sugerowana cena detaliczna urządzenia wynosi ok. 1000 zł. Kamera posiada dwuletnią gwarancję producenta.

 

Informacja nadesłana przez dział PR firmy COMPRO