Aplikacja do nauki języka angielskiego Lingoal Aplikacja do nauki języka angielskiego Lingoal

Nowa wersja aplikacji do nauki angielskiego Lingoal

W Apple App Store pojawiła się nowa wersja przeglądarki do nauki angielskiego Lingoal, która została wyposażona w słownik WordNet, stworzony przez jedną z elitarnych uczelni amerykańskich. Dzięki niemu, przeglądając internet w Lingoal można sprawdzić znaczenie wybranych haseł, a także stworzyć ćwiczenia umożliwiające naukę 138 859 słówek w języku angielskim. Producent podkreśla, że to aż 4 razy więcej niż w poprzedniej wersji aplikacji.

Bardziej rozbudowany słownik to najważniejsza nowość w Lingoal. Do tej pory użytkownicy przeglądarki mogli używać słownika angielsko-polskiego, który zawierał około 30 tys. słów. Było to wystarczające dla osób początkujących i średnio zaawansowanych w nauce angielskiego, ale nie satysfakcjonowało wszystkich pozostałych. Dlatego w nowej wersji aplikacji pojawił się dodatkowy anglojęzyczny słownik WordNet. Został on stworzony i jest aktualnie utrzymywany przez jedną z wiodących amerykańskich uczelni z Ivy League. Termin ten odnosi się do ośmiu najlepszych uniwersytetów w USA: Princeton, Pennsylvania, Yale, Brown, Columbia, Cornell i Darthmore College. Słownik zawarty w aplikacji ma w rezultacie 138 859 słówek. Podaje on ogólne definicje dla każdego słowa, napisane po angielsku przy użyciu najprostszych wyrazów i dodatkowo zilustrowane przykładowymi zdaniami.

– Dzięki nowemu słownikowi nasza aplikacja stała się idealnym narzędziem dla osób, które lubią uczyć się angielskiego korzystając wyłącznie z anglojęzycznych słowników. Oczywiście angielski cały czas się zmienia i nie ma na świecie słownika w pełni kompletnego, jednak nowa wersja Lingoal powinna zadowolić większość Polaków uczących się angielskiego, gdyż obecnie zawiera również specjalistyczne słownictwo – powiedział Niss Jonass Carlsson, CEO firmy Brainglass, która stworzyła aplikację.

[youtube id=”glL1HyJPDNc” width=”590″ height=”350″ align=”center” caption=”Prezentacja wideo Lingoal”]

Lingoal to przeglądarka internetowa z rozbudowanymi funkcjami do nauki języka angielskiego. Przeglądając anglojęzyczne strony w Lingoal można wybrać każde nieznane słówko, aby zobaczyć jego tłumaczenie, odsłuchać wymowę i zapisać do modułu ćwiczeń. Nauka i powtarzanie słów w tymże module nie wymaga połączenia z siecią. Aplikacja jest dostępna za darmo w Apple App Store. Można ją pobrać na urządzenia: iPhone, iPod Touch, iPad z iOS 4.3+.

W wersji darmowej Lingoal można zachować i stworzyć ćwiczenia dla maksymalnie 20 słów. Jeśli osiągniemy ten limit, istnieje możliwość usunięcia wcześniej zapisanych słów i dalsze użytkowanie aplikacji za darmo. Istnieje także możliwość zwiększania darmowego limitu słów o 5 kolejnych – za każdego znajomego z Facebooka, który przyjmie nasze zaproszenie do korzystania z przeglądarki. Użytkowanie wersji bez limitów kosztuje 4,99 euro miesięcznie, 9,99 euro na pół roku lub 29,99 euro rocznie.

Poprzednia wersja Lingoal osiągnęła pozycję nr 1 w kategorii darmowych aplikacji edukacyjnych w Apple App Store w Polsce zaledwie w 2 tygodnie od momentu pojawienia się na rynku. Producent podkreśla, że aplikacja znajduje się na też na szczytach rankingów popularności w innych krajach – np. w Rosji to nr 2 wśród darmowych aplikacji edukacyjnych na urządzenia z systemem iOS.

 

Informacja nadesłana przez dział PR firmy Brainglass