Nowa, bardzo smukła nagrywarka Transcend 8XDVDS-K

  Transcend zaprezentował najcieńszą, dostępną na rynku zewnętrzną nagrywarkę CD/DVD. Urządzenie Transcend 8XDVDS-K ma zaledwie 13,9 mm grubości i powstało z myślą o użytkownikach laptopów oraz ultrabooków, w których producenci nie zastosowali żadnego napędu CD/DVD.

  Nagrywarka Transcend 8XDVDS-K obsługuje szereg formatów płyt, takich jak CD-R/RW (zapis 24x), DVD±R, DVD+RW (zapis 8x), DVD-RW (zapis 6x) DVD-RAM (zapis 5x), a także dwuwarstwowe nośniki DVD±R DL o pojemności 8,5 GB (zapis 6x).

  Transcend 8XDVDS-K ma stanowić dobre uzupełnienie dla przenośnych komputerów, które nie są wyposażone w napęd optyczny. Dzięki smukłemu kształtowi i małym wymiarom nagrywarka  ma bez problemu zmieścić się w torbie lub plecaku na laptopa. Producent podkreśla, że waga napędu Transcend 8XDVDS-K jest mniejsza o 44% w porównaniu ze standardowymi napędami zewnętrznymi, co ma dodatkowo podnosić komfort jego transportu. Nagrywarka ponadto nie wymaga dodatkowego zasilacza i czerpie energię elektryczną z portu USB podpiętego do komputera.

  W zestawie z nagrywarką Transcend 8XDVDS-K znajdziemy oprogramowanie do nagrywania multimediów CyberLink Power2Go w pełnej wersji oraz 30-dniową wersję aplikacji CyberLink’s MediaShow. Narzędzia te umożliwiają nagrywanie muzyki, plików wideo i innych danych w różnych formatach CD i DVD oraz pozwalają na obróbkę plików multimedialnych.

  Sugerowana cena detaliczna nagrywarki Transcend 8XDVDS-K to 170 zł. Urządzenie posiada też dwuletnią gwarancję producenta.

   

  Specyfikacja Transcend 8XDVDS-K:

  Model Nagrywarka CD/DVD TS8XDVDRW
  Waga [g] 246
  Wymiary [mm] 142,8x148x13,9
  Wyjście USB 2.0
  Obsługiwane formaty CD-R/RW, DVD±R,, DVD±RW, DVD±R DL, DVD-RAM
  Prędkość odczytu/zapisu Odczyt: 

  DVD±R, DVD±RW, DVD±R DL, DVD ROM/Video/Audio, DVD ROM/Video/Audio DL: 8x

   

  DVD-RAM: 5x

   

  CD-ROM/R/RW/Video/Audio: 24x

   

  Zapis: 

  DVD±R, DVD+RW: 8x

   

  DVD-RW, DVD±R DL: 6x

   

  DVD-RAM: 5x

   

  CD-R/RW: 24x

  Inne – antypoślizgowe gumowe nóżki- oprogramowanie: pełna wersja CyberLink® Power2Go i 30-dniowa wersja CyberLink’s MediaShow

   

  Informacja nadesłana przez agencję Sarota PR

   

  Najnowsze wpisy

  Chcesz więcej? Zajrzyj jeszcze tutaj: