Creative Airwave HD
Creative Airwave HD

Creative Airwave HD wzmacnia nową linię producenta głośników

Ledwie kilka tygodni temu miała miejsce premiera pierwszych głośników z serii Airwave, a już dziś producent zapowiedział wprowadzenie kolejnego głośnika z nowej linii – Creative Airwave HD. Oprócz rozwiązań oferowanych przez podstawowy model urządzenia, a zatem m.in. technologii bezprzewodowych Bluetooth i NFC, Creative Airwave HD zaskoczyć ma swoich użytkowników kilkoma nowymi funkcjami, jeszcze bardziej zwiększającymi komfort i przyjemność korzystania z głośnika.

Creative Airwave HD to bezprzewodowy głośnik, który podobnie jak pierwszy model Airwave, korzystać będzie z technologii Bluetooth, wzbogaconej funkcją łączności NFC. Producent zapewnia, że aby nawiązać połączenie między głośnikiem a smartfonem lub innym urządzeniem mobilnym wyposażonym w technologię NFC, wystarczy na chwilę zetknąć ze sobą obydwa urządzenia. Creative Airwave HD bez problemu współpracuje również z urządzeniami nieposiadającymi funkcji NFC, a wszystko dzięki technologii Bluetooth, tak często wykorzystywanej ostatnio przez firmę Creative. Opisywany model bez problemu będzie można połączyć z telefonami, tabletami, komputerami i odtwarzaczami MP3, zaś standardowe wejście analogowe AUX In pozwalać ma też na współpracę z nadajnikami niewyposażonymi w technologie bezprzewodowe. Najwyższa jakość dźwięku przesyłanego bezprzewodowo bez zakłóceń i opóźnień, zapewniana ma być wedłgug producenta dzięki wykorzystaniu kodeków aptX i SBC. Creative Airwave HD specjalnie dla fanów marki Apple wzbogacony został o kodek AAC poprawiający jakość odtwarzania plików muzycznych w środowisku iOS.

Nowością w głośniku Creative Airwave HD jest zastosowanie technologii Creative Multipoint. Funkcja ta umożliwiać ma podłączenie do głośnika przez Bluetooth aż dwóch urządzeń w tym samym czasie. Dzięki niej osoby posiadające np. zarówno smartfona, jak i tablet, nie muszą każdorazowo rozłączać i łączyć ich z głośnikiem w chwili zmiany źródła nadawania dźwięku – w razie potrzeby, w trakcie słuchania muzyki z tabletu, wystarczy ją zatrzymać i bez konieczności zrywania jednego oraz nawiązywania kolejnego połączenia, możliwe jest natychmiastowe przejście na odtwarzanie z drugiego źródła.

Creative Airwave HD, mimo swych niewielkich rozmiarów, oferować ma moc brzmienia niemniejszą, niż głośniki o dwa razy większych wymiarach. Odpowiedzialne za to ma być zastosowanie wzmacniacza Super Charged Amplifier, który we współpracy z dwoma przetwornikami, pozwalać będzie na zwiększenie wydajności całego pasma dźwięku, bez strat jakościowych w zakresie tonów średnich i niskich, co często stanowi problem w głośnikach przenośnych.

Nowy głośnik Creative dostępny jest w kolorach czarnym i czerwonym. Potencjalnych nabywców zachwycić ma niestandardową trójkątną konstrukcją, wewnątrz której pod kątem 30 stopni umieszczone zostały przetworniki, dzięki czemu dźwięk wydobywa się z nich w optymalnym kierunku, wprost do słuchacza. Na szczycie obudowy Creative Airwave HD umieszczone zostały przyciski włączania/wyłączania, zmieniania poziomu głośności oraz parowania urządzeń Bluetooth. Tuż obok nich znalazł się niewielki, wbudowany mikrofon, dzięki któremu głośnik może się przeistoczyć w niezwykle wygodne narzędzie do prowadzenia rozmów telefonicznych. O aktualnym trybie działania głośnika informuje migająca dioda oraz powiadomienia głosowe – dzięki nim w łatwy i szybki sposób można dowiedzieć się np. o aktualnym procentowym poziomie naładowania baterii.

Technologie i rozwiązania zastosowane w głośniku Creative Airwave HD:

  • Technologia NFC umożliwiająca najszybsze i najwygodniejsze parowanie głośnika z urządzeniem nadawczym za pomocą jednego dotknięcia.
  • Technologia Bluetooth wspierana przed kodeki aptX, AAC i SBC, pozwalająca na bezprzewodowe przesyłanie dźwięku w wysokiej jakości, bez opóźnień.
  • Wbudowane wejście analogowe AUX umożliwiające podłączenie głośnika również do urządzeń nadawczych niekorzystających z technologii bezprzewodowych.
  • Technologia Creative Multipoint pozwalająca na jednoczesne podłączenie dwóch urządzeń stereofonicznych Bluetooth.
  • Wzmacniacz Super Charged Amplifier współpracujący z dwoma, wysokiej jakości przetwornikami, dostarczający dźwięku o większej mocy, niż w przypadku głośników o nawet dwukrotnie większych rozmiarach.
  • Wbudowana bateria litowo-jonowa, zapewniająca do 7 godzin nieprzerwanego odtwarzania muzyki, ładowana za pomocą standardowego złącza micro-USB.
  • Wbudowany, niewidoczny mikrofon pozwalający na wygodne prowadzenie rozmów telefonicznych.
  • Niestandardowy, nowoczesny design o trójkątnym kształcie, geometrycznym panelu przednim i płynnych liniach, stanowiący stylowe uzupełnienie każdego wnętrza.

Głośnik Creative Airwave HD dostępny będzie w sprzedaży w drugiej połowie czerwca 2013 roku. Jego cena wynosić będzie 589 złotych.

Informację prasową nadesłała firma PowerSales.

Zobacz również
Brainwavz m4 recenzja test słuchawek dokanałowych
Test dokanałowych słuchawek Brainwavz M4. Minimalizm, wygoda i jakość dźwięku?