Creative Airwave HD Creative Airwave HD

Creative Airwave HD wzmacnia nową linię producenta głośników

Ledwie kilka tygodni temu miała miejsce premiera pierwszych głośników z serii Airwave, a już dziś producent zapowiedział wprowadzenie kolejnego głośnika z nowej linii – Creative Airwave HD. Oprócz rozwiązań oferowanych przez podstawowy model urządzenia, a zatem m.in. technologii bezprzewodowych Bluetooth i NFC, Creative Airwave HD zaskoczyć ma swoich użytkowników kilkoma nowymi funkcjami, jeszcze bardziej zwiększającymi komfort i przyjemność korzystania z głośnika.

Creative Airwave HD to bezprzewodowy głośnik, który podobnie jak pierwszy model Airwave, korzystać będzie z technologii Bluetooth, wzbogaconej funkcją łączności NFC. Producent zapewnia, że aby nawiązać połączenie między głośnikiem a smartfonem lub innym urządzeniem mobilnym wyposażonym w technologię NFC, wystarczy na chwilę zetknąć ze sobą obydwa urządzenia. Creative Airwave HD bez problemu współpracuje również z urządzeniami nieposiadającymi funkcji NFC, a wszystko dzięki technologii Bluetooth, tak często wykorzystywanej ostatnio przez firmę Creative. Opisywany model bez problemu będzie można połączyć z telefonami, tabletami, komputerami i odtwarzaczami MP3, zaś standardowe wejście analogowe AUX In pozwalać ma też na współpracę z nadajnikami niewyposażonymi w technologie bezprzewodowe. Najwyższa jakość dźwięku przesyłanego bezprzewodowo bez zakłóceń i opóźnień, zapewniana ma być wedłgug producenta dzięki wykorzystaniu kodeków aptX i SBC. Creative Airwave HD specjalnie dla fanów marki Apple wzbogacony został o kodek AAC poprawiający jakość odtwarzania plików muzycznych w środowisku iOS.

Nowością w głośniku Creative Airwave HD jest zastosowanie technologii Creative Multipoint. Funkcja ta umożliwiać ma podłączenie do głośnika przez Bluetooth aż dwóch urządzeń w tym samym czasie. Dzięki niej osoby posiadające np. zarówno smartfona, jak i tablet, nie muszą każdorazowo rozłączać i łączyć ich z głośnikiem w chwili zmiany źródła nadawania dźwięku – w razie potrzeby, w trakcie słuchania muzyki z tabletu, wystarczy ją zatrzymać i bez konieczności zrywania jednego oraz nawiązywania kolejnego połączenia, możliwe jest natychmiastowe przejście na odtwarzanie z drugiego źródła.

Creative Airwave HD, mimo swych niewielkich rozmiarów, oferować ma moc brzmienia niemniejszą, niż głośniki o dwa razy większych wymiarach. Odpowiedzialne za to ma być zastosowanie wzmacniacza Super Charged Amplifier, który we współpracy z dwoma przetwornikami, pozwalać będzie na zwiększenie wydajności całego pasma dźwięku, bez strat jakościowych w zakresie tonów średnich i niskich, co często stanowi problem w głośnikach przenośnych.

Nowy głośnik Creative dostępny jest w kolorach czarnym i czerwonym. Potencjalnych nabywców zachwycić ma niestandardową trójkątną konstrukcją, wewnątrz której pod kątem 30 stopni umieszczone zostały przetworniki, dzięki czemu dźwięk wydobywa się z nich w optymalnym kierunku, wprost do słuchacza. Na szczycie obudowy Creative Airwave HD umieszczone zostały przyciski włączania/wyłączania, zmieniania poziomu głośności oraz parowania urządzeń Bluetooth. Tuż obok nich znalazł się niewielki, wbudowany mikrofon, dzięki któremu głośnik może się przeistoczyć w niezwykle wygodne narzędzie do prowadzenia rozmów telefonicznych. O aktualnym trybie działania głośnika informuje migająca dioda oraz powiadomienia głosowe – dzięki nim w łatwy i szybki sposób można dowiedzieć się np. o aktualnym procentowym poziomie naładowania baterii.

Technologie i rozwiązania zastosowane w głośniku Creative Airwave HD:

  • Technologia NFC umożliwiająca najszybsze i najwygodniejsze parowanie głośnika z urządzeniem nadawczym za pomocą jednego dotknięcia.
  • Technologia Bluetooth wspierana przed kodeki aptX, AAC i SBC, pozwalająca na bezprzewodowe przesyłanie dźwięku w wysokiej jakości, bez opóźnień.
  • Wbudowane wejście analogowe AUX umożliwiające podłączenie głośnika również do urządzeń nadawczych niekorzystających z technologii bezprzewodowych.
  • Technologia Creative Multipoint pozwalająca na jednoczesne podłączenie dwóch urządzeń stereofonicznych Bluetooth.
  • Wzmacniacz Super Charged Amplifier współpracujący z dwoma, wysokiej jakości przetwornikami, dostarczający dźwięku o większej mocy, niż w przypadku głośników o nawet dwukrotnie większych rozmiarach.
  • Wbudowana bateria litowo-jonowa, zapewniająca do 7 godzin nieprzerwanego odtwarzania muzyki, ładowana za pomocą standardowego złącza micro-USB.
  • Wbudowany, niewidoczny mikrofon pozwalający na wygodne prowadzenie rozmów telefonicznych.
  • Niestandardowy, nowoczesny design o trójkątnym kształcie, geometrycznym panelu przednim i płynnych liniach, stanowiący stylowe uzupełnienie każdego wnętrza.

Głośnik Creative Airwave HD dostępny będzie w sprzedaży w drugiej połowie czerwca 2013 roku. Jego cena wynosić będzie 589 złotych.

Informację prasową nadesłała firma PowerSales.