Dotykowe notebooki i Ultrabooki firmy ASUS na targach CES 2013

Na tegorocznych targach CES 2013 ASUS zaprezentował szeroką gamę notebooków z ekranami multidotykowymi, umożliwiającymi pełną obsługę systemu Windows 8. Wśród prezentowanych modeli znajdują się Transformer Book z odłączanym 13-calowym wyświetlaczem, który może pełnić funkcję samodzielnego tabletu; ASUS Taichi z dwustronnym ekranem, a także lekkie Ultrabooki ASUS Zenbook Touch.

 

ASUS Transformer Book – notebook z odłączanym ekranem

ASUS Transformer Book pracuje pod kontrolą systemu Windows 8 i łączy w sobie funkcje tabletu i notebooka. ASUS Transformer Book może być tabletem z ekranem o przekątnej 13,3 cala wyposażonym w procesor trzeciej generacji Intel Core i5 lub i7 oraz dysk SSD o pojemności 128 GB. Wyświetlacz IPS obsługuje mutlidotyk oraz rozdzielczość Full HD. Jeśli potrzebujemy bardziej wydajnego urządzenia, ASUS Transformer Book można podłączyć do stacji dokującej, aby powstał kompaktowy notebook z podświetlaną klawiaturą, dużym touchpadem i twardym dyskiem o pojemności do 500 GB. Dok jest również wyposażony we własną baterię, pozwalającą na dłuższą pracę, a także zestaw gniazd (m.in. USB 3.0).

 

ASUS Taichi – elastyczne połączenie notebooka i tabletu

ASUS Taichi to Ultrabook wyposażony w dwa ekrany, procesor trzeciej generacji Intel Core i dysk SSD. ASUS Taichi posiada dwustronny ekran Full HD o przekątnej 11,6 lub 13,3 cala wykonany w technologii IPS. Po otwarciu pokrywy ASUS Taichi to Ultrabook z podświetlaną klawiaturą i dużym touchpadem. Przy zamkniętej pokrywie staje się tabletem z ekranem multidotykowym obsługiwanym przy pomocy rysika. Dwa ekrany w ASUS Taichi mogą pracować równolegle, pozwalając na udostępnianie i dzielenie się danymi. W trybie pracy dwuekranowej oba wyświetlacze traktowane są autonomicznie, co pozwala m.in.. na równoczesne wyświetlanie prezentacji na zewnętrznym ekranie i notatek prelegenta na ekranie wewnętrznym. Tryb lustrzany służy do wyświetlania tego samego obrazu na obu ekranach, co pozwala na udostępnianie treści oraz prezentowanie materiałów małym grupom odbiorców.

 

ASUS Zenbook Touch – Ultrabook z dotykowym ekranem

ASUS Zenbook Touch dostępny jest w dwóch wersjach: 13,3-calowej (model UX31A) oraz 15,6-calowej (U500VZ). Oba wyposażono w  ekran mutidotykowy Full HD wykonany w technologii IPS. Mniejszy z Zenbooków ma obudowę o grubości  3 mm i wagę 1,3 kg oraz mieści w sobie procesor trzeciej generacji Intel Core i5 lub i7 oraz do 8 GB pamięci RAM, a także dysk SSD o pojemności 256 GB. Zenbook Touch U500VZ posiada czterordzeniowy procesor trzeciej generacji Intel Core i7, 8 GB pamięci i kartę graficzną NVIDIA GeForce GT650M. U500VZ waży 2 kg oraz ma 6 mm grubości w najcieńszym punkcie. Posiada dwa dyski SSD o pojemności 256 GB w konfiguracji RAID, a także zewnętrzny subwoofer.

 

ASUS VivoBook – wszechstronny notebook

ASUS VivoBook to notebook pracujący pod kontrolą systemu Windows 8. Dostępny w wariantach z ekranami o przekątnej 11,6 oraz 15,6 cala ASUS VivoBook posiada procesor trzeciej generacji Intel Core i3, i5 lub i7, a także kartę graficzną NVIDIA w wybranych konfiguracjach. VivoBooki wyposażono w ekran multidotykowy, duży touchpad z technologią Smart Gesture, układ audio SonicMaster oraz funkcję rozruchu komputera w 2 sekundy „Instant-on”. Każdy z notebooków ASUS VivoBook posiada też darmowy, trzyletni dostęp do 32 GB przestrzeni magazynowej w usłudze ASUS WebStorage.

 

Informacja nadesłana przez agencję Monday PR