DrayTek Vigor 2960 ma przekształcić sieć biurową w fortecę

DrayTek Vigor 2960 wyposażono w podwójny interfejs Gigabit WAN, co umożliwia korzystanie z dostępu do internetu od dwóch dostawców jednocześnie. Urządzenie posiada 4 Gigabitowe porty LAN, z funkcją VLAN tagging. Producent zapewnia, że router potrafi odizolować i podłączyć do internetu do 20 prywatnych podsieci IP. Narzędzie Bandwidth Management, ma pozwalać na kontrolę łącza internetowego i dostosowywanie prędkości transferu dla każdego użytkownika w sieci, eliminując problem obciążenia sieci przez użytkowników notorycznie ściągających olbrzymie ilości danych. Dodatkowo do routera można podłączyć serwer z bezpłatnym oprogramowaniem Draytek Smart Monitor Analyzer do monitorowania ruchu w sieci.

Funkcje wbudowanego w Vigor 2960 firewall’a to m.in: ochrona przed atakami DoS, filtr aplikacji IM/P2P, filtr zawartości URL, filtr treści Web, wykorzystujący kategorie stron www opracowane przez firmę Commtouch, czy blokowanie adresów MAC. Do firewall’a można też przypisać reguły czasowe, które uaktywniają mechanizmy o wybranej porze dnia. Z kolei do zabezpieczania komunikacji służy serwer VPN, obsługujący połączenia typu LAN-LAN oraz Host-LAN. W sumie przy pomocy urządzenia DrayTek Vigor 2960 można stworzyć do 200 jednoczesnych tuneli VPN, zabezpieczonych różnymi protokołami szyfrowania danych. Router obsługuje również mechanizm VPN trunk, w którego skład wchodzi narzędzie VPN Load-balance do regulowania obciążenia pomiędzy dwoma tunelami VPN.

– Najciekawszą funkcją Vigor 2960 jest możliwość wykorzystania go jako centralnej zapory uniemożliwiającej nieautoryzowany dostęp do firmowej sieci i zasobów korporacyjnych, zabezpieczającej aplikacje uruchamiane z chmury oraz połączenia pomiędzy oddziałami firmy i zdalnymi pracownikami. Dzięki temu, przy pomocy jednego urządzenia firma może zapewnić sobie pełne bezpieczeństwo we wszystkich obszarach związanych z komunikacją przez internet. To idealne rozwiązanie zwłaszcza dla firm wielooddziałowych i z dużą liczbą osób pracujących zdalnie – mówi Bogdan Płachtij, Prezes Zarządu Brinet Sp. z o.o., wyłącznego dystrybutora urządzeń DrayTek w Polsce.

DrayTek Vigor 2960 jest dostępny do nabycia za pośrednictwem firmy Brinet – wyłącznego przedstawiciela DrayTek w Polsce. Jego sugerowana cena detaliczna to 469 euro. Urządzenia są objęte 24 miesięczną gwarancją producenta.

 

Informacja nadesłana przez agencję PR Solutions