PY-GPS7007 PY-GPS7007

PY-GPS7007: druga odsłona nawigacji na Androidzie

Firma Peiying ogłosiła, że w jej sprzedażowej ofercie pojawia się urządzenie PY-GPS7007, czyli nawigacja GPS oparta o system Android 4.0 i procesor Telechip TCC8925 1GHz, wspomagany przez 1GB pamięci RAM oraz 4GB pamięci wewnętrznej. Urządzenie jest odpowiedzią na zmieniające się potrzeby użytkowników technologii mobilnych. Producent zapewnia, że dzięki rozbudowanym funkcjom przyda się niemalże w każdym miejscu – zarówno w podróży, jak też w pracy, a nawet w domu. Jest to udoskonalona wersja nawigacji wprowadzonej w 2012 roku od tego samego producenta.

PY-GPS7007 jest przedstawicielem serii Exclusive i przydać się ma zarówno kierowcom, jak też pieszym, którzy potrzebują dotrzeć w nieznane im miejsce, ponieważ posiada wbudowany odbiornik GPS. Nawigacja umożliwia także łącze z internetem poprzez WiFi. Dzięki temu pełni ona także funkcje tabletu, na którym bez problemu można przejrzeć strony www, sprawdzić pocztę e-mail czy czatować ze znajomymi za pośrednictwem komunikatorów i portali społecznościowych. Dodatkowo system Android 4.0 ze Sklepem Play umożliwia dostęp do tysięcy przydatnych aplikacji, w tym gier, muzyki i filmów.

PY-GPS7007 posiada 7 calowy dotykowy ekran pojemnościowy LCD o rozdzielczości 800×480. Dlatego zarówno podczas korzystania z nawigacji, jak też funkcji multimedialnych np. oglądania filmów, programów TV, czy grania w gry, wyświetlane obrazy zachowają doskonałą wyrazistość obrazu oraz odwzorowanie koloru.

Według producenta, kolejną zaletą nawigacji PY-GPS7007 ma być wbudowany w nią tuner DVB-T MPEG4. Dzięki niemu urządzenie może pełnić funkcję przenośnego telewizorka. W odróżnieniu od modelu z 2012 roku, PY-GPS7007 odbiera kanały naziemnej telewizji cyfrowej w jakości HD. Dodatkowo złącze HDMI umożliwia podłączenie nawigacji np. do telewizora, dzięki czemu użytkownicy mogą na dużym ekranie oglądać programy telewizyjne oraz filmy i zdjęcia zapisane w pamięci urządzenia lub na  karcie microSD.

Sugerowana cena detaliczna PY-GPS7007 to 499 złotych.

Informację prasową nadesłała firma LECHPOL.