Filmy 3D w domu test

Filmy 3D w domu – test odtwarzacza Dune HD Base 3D i monitora AOC D2757PH

Wygląd, wykonanie i ergonomia AOC D2757PH

Ten 27-calowy olbrzym jest zdecydowanie najestetyczniejszym monitorem, jaki przyszło mi sprawdzać na łamach Recenzatora. Patrząc na niego, wcale nie dziwi mnie fakt, że został wyróżniony nagrodą iF design, wszystko w tym sprzęcie – pod względem wyglądu – zasługuje bowiem na uznanie. Największą uwagę przykuwa oczywiście matryca [pull_quote_left]Ten 27-calowy olbrzym jest zdecydowanie najestetyczniejszym monitorem, jaki przyszło mi sprawdzać na łamach Recenzatora.[/pull_quote_left]wykonana w technologii IPS, pod która znalazło się miejsce dla 3,5-centymetrowej, srebrnej i wykonanej ze szczotkowanego aluminium ramki.

Na jej środku umieszczono logo producenta, a po prawej stronie: przyciski funkcyjne. Służą one do włączania trybów wyświetlania, pogłośnienia i ściszenia głośników oraz nawigacji po menu OSD, a ze swojej roli wywiązują się wzorowo poprzez płynne i wygodne działanie.

[image_lightbox url=”https://recenzator.pl/wp-content/uploads/2013/05/AOC-D2757PH-test.jpg” align=”center” width=”590″ height=”250″ caption=””]

Z tyłu, gdzie króluje błyszczący i palcujący się plastik, zabrakło niestety miejsca na mocowanie w standardzie VESA. Tutaj możemy obserwować jedynie wszystkie miejsca na podpięcie załączonego w zestawie (i nie tylko) okablowania. Pierwsze od lewej prezentuje się złącze zasilania, a zaraz za nim wejście VGA, oraz miejsca na podpięcie słuchawek i głośników poprzez AUX-IN. Po drugiej stronie, którą oddziela trzymająca cały monitor w poziomie noga, znalazły się z kolei dwa wejścia HDMI. Na górze mamy jeszcze logotyp producenta i na tym możemy zakończyć wycieczkę „po tyłach”.

[image_lightbox url=”https://recenzator.pl/wp-content/uploads/2013/05/AOC-D2757PH-tył.jpg” align=”center” width=”590″ height=”250″ caption=””]

[pull_quote_right]AOC D2757PH, monitor, który zapewniać ma 3D w domu, jest urządzeniem fantastycznie wykonanym na etapie projektowania.[/pull_quote_right]Pora przyjrzeć się wspomnianej przed chwilą nodze, która choć wydaje się cienką i chwiejną, prezentuje się bardzo solidnie. Ten metalowy element osadzony na stałe w szerokiej, metalowej podstawie, zapewnia AOC D2757PH również dość mizerne właściwości ergonomiczne. Dzięki nodze możemy testowany dziś monitor pochylić do przodu i tyłu o jakieś 20 stopni – ta liczba z pewnością nie klasyfikuje go w kategorii sprzętu idealnego do pracy biurowej.

[image_lightbox url=”https://recenzator.pl/wp-content/uploads/2013/05/AOC-D2757PH-zdjęcia.jpg” align=”center” width=”590″ height=”250″ caption=””]

AOC D2757PH, monitor, który zapewniać ma 3D w domu, jest urządzeniem fantastycznie wykonanym na etapie projektowania. Estetyczny panel z ramką oraz elegancko prezentująca się noga, to z pewnością główne atuty, które sprawią, że świetnie będzie się on prezentował na biurkach w wielu pokojach. Przy takich rozmiarach urządzenia wiadome było, że nie będzie ono reprezentowało nadzwyczajnych właściwości ergonomicznych – jednak 20 stopni pochylenia w jednej płaszczyźnie… to trochę za mało nawet jak na sprzęt o przekątnej ekranu sięgającej 68,6 centymetra.

Zobacz również
Philips Brilliance 241P4QPYKES
Monitor z kamerką w służbie ekologii. Test Philips Brilliance 241P4QPYKES