Filmy 3D w domu test

Filmy 3D w domu – test odtwarzacza Dune HD Base 3D i monitora AOC D2757PH

Użytkowanie AOC D2757PH

Matryca i kąty widzenia

Ogromną zaletą AOC D2757PH jest zastosowana w monitorze matryca IPS, która zapewnia użytkownikom odwzorowanie bardzo przekonujących kolorów. 27-calowy panel, w połączeniu z rozdzielczością urządzenia wynoszącą 1920 x 1080 pikseli prezentuje się po prostu rewelacyjnie w odtwarzaniu wszystkiego, co zapragniemy przy użyciu tego sprzętu obejrzeć. Zadowalająco wypadają również kąty widzenia monitora, widoczne na poniższym zdjęciu – właściwości zastosowanej matrycy zdecydowanie nadrabiają braki w ergonomii modelu D2757PH i choć producent nie zostawił użytkownikom możliwości wygodnej regulacji sprzętem, przynajmniej skutecznie wyeliminował jej potrzebę.

[image_lightbox url=”https://recenzator.pl/wp-content/uploads/2013/05/AOC-D2757PH-kąty-widzenia.jpg” align=”center” width=”590″ height=”250″ caption=””]

Menu OSD

W testowanych wcześniej monitorach Philipsa lub iiyamy, miałem do czynienia raczej ze skromnym menu OSD, które ograniczało się jedynie do funkcjonalności – nie poruszając raczej aspektów wizualnych. W przypadku AOC, poza wszystkimi potrzebnymi funkcjami (których opis poniżej), możemy również zawiesić oko na przyjemnych grafikach. Skupmy się jednak na tym, co najważniejsze – oto jak prezentują się opcje udostępnione nam przez producenta AOC D2757PH:

  • Ustawienia kolorów – producent daje nam dostęp do zarządzania kolorami wyświetlanymi przez monitor. Możemy skorzystać z opcji „na skróty” i wybrać automatyczne profile lub samemu dopasować parametry trzech głównych kolorów.
  • Wzmocnienie obrazu – w tym miejscu możemy aktywować ramkę rozjaśniającą wybrany obszar ekranu.
  • Menu OSD – tutaj poza parametrami wizualnymi znajdziemy również ustawienie języka, w którym nawigujemy po menu.
  • Ekstra – daje nam możliwość wyboru wejścia, jak również sprawdzenia parametrów wyświetlanego obrazu. Jeśli czujemy taką potrzebę, to także w tym miejscu możemy zaprogramować sobie czas, po którym monitor się wyłączy.
  • Luminacja  – kontrast, jasność, gamma, predefiniowane tryby obrazu, przyspieszenie reakcji matrycy oraz oszczędzanie energii.

[image_lightbox url=”https://recenzator.pl/wp-content/uploads/2013/05/AOC-D2757PH-menu-osd.jpg” align=”center” width=”590″ height=”250″ caption=””]

Ostatnią z zakładek w menu OSD AOC D2757PH jest opcja „2D/3D”, która umożliwia aktywowanie oprogramowania, które konwertuje obraz z trybu standardowego do 3D. Możemy to zrobić w sposób automatyczny lub odpalić tryb działający na tej samej zasadzie co w Dune HD Base 3D (Top and Bottom lub Side by Side). Dodatkowo, producent zadbał o to, by w zestawia znalazła się pełnoprawna para okularów polaryzujących i takich samych nakładek na zwykłe „patrzałki”. Dzięki temu przełączanie na tryb trójwymiarowy robi się naprawdę bardzo przyjemne, a po przebytych testach – nie mam mu nic do zarzucenia.

[image_lightbox url=”https://recenzator.pl/wp-content/uploads/2013/05/AOC-D2757PH-smużenie.jpg” align=”right” width=”192″ height=”384″ caption=””]

AOC D2757PH dla gracza?

Również AOC D2757PH poddałem standardowym, monitorowym testom przy użyciu programu Pixel Persistence Analyzer i umieszczonej w nim opcji Streaky Pictures. Obok możecie zobaczyć i ocenić samodzielnie poziom smużenia, zaprezentowany na pędzącym samochodziku. Wynik mnie całkiem zadowala i obrazuje, że D2757PH z powodzeniem może służyć do grania. Świadczy o tym przede wszystkim fakt, że w miarę zadowalające efekty widzimy już przy samochodziku, którego prędkość w programie została ustawiona na wartość wynoszącą 14.

Input Lag

Wśród growych parametrów standardowo sprawdziłem również opóźnienie, które w przypadku testowanego AOC D2757PH maksymalnie dochodziło do 17 ms. Taki input lag zupełnie nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu sprzętu i potwierdza, że granie może być przy jego użyciu nawet bardzo satysfakcjonujące.

[image_lightbox url=”https://recenzator.pl/wp-content/uploads/2013/05/AOC-D2757PH-input-lag.jpg” align=”center” width=”590″ height=”250″ caption=””]

Zobacz również
TEST PHILIPS 242G5DJEB
Częstotliwość nawet do 144 Hz. Test monitora Philips 242G5DJEB