HUAWEI Ascend W1 HUAWEI Ascend W1

Huawei Ascend W1 – pierwszy smartfon chińskiego producenta z Windows 8

Chiński dostawca rozwiązań teleinformatycznych (ICT), zaprezentował na targach CES (Consumer Electronics Show) 2013 swój pierwszy smartfon z systemem Windows Phone 8Huawei Ascend W1. Urządzenia ma łączyć w sobie najnowsze rozwiązania technologiczne, z przystępną ceną, do której przyzwyczaił konsumentów producent sprzętu z Dalekiego Wschodu.

Huawei Ascend W1 ma 10,15 mm grubości i jest wyposażony w 4-calowy ekran dotykowy LCD IPS o rozdzielczości 480 x 800 z  technologią OGS, a także w dwurdzeniowy procesor 1.2 GHz Qualcomm Snapdragon S4 MSM8230 i układ graficzny Adreno 305. Użyta w smartfonie bateria o pojemności 1950 mAh zapewniać ma Ascend W1 470 godzin pracy w trybie czuwania.

Huawei Ascend W1 posiada nisko refleksyjny ekran LCD IPS z technologią pełnej laminacji, która zapewniać ma doskonałą widoczność w każdym świetle. Panel startowy Windows Phone 8 umożliwia użytkownikom personalizację i tworzenie skrótów Live Tiles do tematów, które ich interesują, dostarczając aktualizowanych w czasie rzeczywistym informacji. Poza tym dynamiczny ekran blokady pozwala na umieszczenie na nim ważnych zdjęć lub informacji, aby mieć je zawsze w zasięgu wzroku, nawet gdy wyświetlacz jest zablokowany.

Huawei Ascend W1 łączy w sobie wynikającą z filozofii projektowej HUAWEI koncentrację na potrzebach użytkownika z możliwościami systemu Windows Phone 8 – powiedział Richard Yu, Dyrektor Generalny Huawei Consumer Business Group. – Dodając model Ascend W1 do naszej oferty smartfonów, dajemy klientom wybór spośród jeszcze większej gamy urządzeń HUAWEI. Atrakcyjna cena Ascend W1 potwierdza nasze zaangażowanie w ideę dostarczania smartfonów, będących w zasięgu każdego konsumenta – dodaje Richard Yu.

Huawei Ascend W1 trafi do sprzedaży w Chinach i Rosji w styczniu 2013 roku, a w późniejszym terminie również na rynki: Europy, Bliski Wschód, Stanów Zjednoczonych i innych krajów. Nie znana jest na razie sugerowana cena urządzenia.

Informację prasową nadesłała firma Monday PR.