HUAWEI Ascend W1
HUAWEI Ascend W1

Huawei Ascend W1 – pierwszy smartfon chińskiego producenta z Windows 8

Chiński dostawca rozwiązań teleinformatycznych (ICT), zaprezentował na targach CES (Consumer Electronics Show) 2013 swój pierwszy smartfon z systemem Windows Phone 8Huawei Ascend W1. Urządzenia ma łączyć w sobie najnowsze rozwiązania technologiczne, z przystępną ceną, do której przyzwyczaił konsumentów producent sprzętu z Dalekiego Wschodu.

Huawei Ascend W1 ma 10,15 mm grubości i jest wyposażony w 4-calowy ekran dotykowy LCD IPS o rozdzielczości 480 x 800 z  technologią OGS, a także w dwurdzeniowy procesor 1.2 GHz Qualcomm Snapdragon S4 MSM8230 i układ graficzny Adreno 305. Użyta w smartfonie bateria o pojemności 1950 mAh zapewniać ma Ascend W1 470 godzin pracy w trybie czuwania.

Huawei Ascend W1 posiada nisko refleksyjny ekran LCD IPS z technologią pełnej laminacji, która zapewniać ma doskonałą widoczność w każdym świetle. Panel startowy Windows Phone 8 umożliwia użytkownikom personalizację i tworzenie skrótów Live Tiles do tematów, które ich interesują, dostarczając aktualizowanych w czasie rzeczywistym informacji. Poza tym dynamiczny ekran blokady pozwala na umieszczenie na nim ważnych zdjęć lub informacji, aby mieć je zawsze w zasięgu wzroku, nawet gdy wyświetlacz jest zablokowany.

Huawei Ascend W1 łączy w sobie wynikającą z filozofii projektowej HUAWEI koncentrację na potrzebach użytkownika z możliwościami systemu Windows Phone 8 – powiedział Richard Yu, Dyrektor Generalny Huawei Consumer Business Group. – Dodając model Ascend W1 do naszej oferty smartfonów, dajemy klientom wybór spośród jeszcze większej gamy urządzeń HUAWEI. Atrakcyjna cena Ascend W1 potwierdza nasze zaangażowanie w ideę dostarczania smartfonów, będących w zasięgu każdego konsumenta – dodaje Richard Yu.

Huawei Ascend W1 trafi do sprzedaży w Chinach i Rosji w styczniu 2013 roku, a w późniejszym terminie również na rynki: Europy, Bliski Wschód, Stanów Zjednoczonych i innych krajów. Nie znana jest na razie sugerowana cena urządzenia.

Informację prasową nadesłała firma Monday PR.

More Stories
Prestigio MultiPhone 5000 DUO test
Test Prestigio MultiPhone 5000 DUO. Elegancki smartfon Dual SIM?