creative sound blaster ZXR creative sound blaster ZXR

Karty dźwiękowe Creative z serii Sound Blaster Z mają zadowolić wymagających

Creative od dawna podkreśla, że obecni gracze coraz większą uwagę przykładają nie tylko do parametrów procesora, czy tych graficznych, lecz także do jakości kart dźwiękowych w swoich komputerach stacjonarnych. Wychodząc na przeciw ich oczekiwaniom i pragnieniom jeszcze lepszej wirtualnej rozrywki – singapurski producent postanowił wprowadzić na rynek nową rodzinę swoich produktów (pod szyldem Sound Blaster Z), która przyćmić ma dźwięki układów muzycznych zintegrowanych z płytą główną deskopta.

W skład rodziny wchodzą karty – Sound Blaster Z, Sound Blaster Zx oraz Sound Blaster ZxR. Każdy z tych wymiennych układów wykorzystuje technologię SBX Pro Studio oraz CrystalVoice, co gwarantować ma realistyczny i czysty dźwięk podczas słuchania muzyki, gier czy rozmów prowadzonych za pośrednictwem komunikatorów głosowych. Wszystkie modele bazują na autorskim procesorze dźwięku i głosu Sound Core3D. Karty zajmują jeden slot PCI-E ×1 i są kompatybilne z systemami operacyjnymi Windows 7 oraz Windows 8.

Creative postanowiło również pokrótce omówić każdy ze swoich najnowszych układów. Kartę Sound Blaster Z określiło przy tym jako swój najmniej zaawansowany model z rodziny „zetek”. Kartę i tak cechować ma jednak bardzo wysoka czystość dźwięku – przekraczająca nawet 99,99 procent. Odstęp sygnału od szumu wynosić ma w tym przypaadku 116 dB, co byłoby równoznaczne z tym, że Sound Blaster Z jest 35,4 razy lepsza od zintegrowanej z płytą główną karty dźwiękowej. W zestawie znajduje się też mikrofon Sound Blaster, a sam producent rekomenduje kartę do gier oraz domowej rozrywki.

Dla tej samej grupy użytkowników Creative opracował model Sound Blaster Zx. Stosunek sygnału do szumu w tej karcie wynosić ma 116 dB, a sam zestaw Sound Blaster Zx zawierać ma również zewnętrzny moduł ACM pozwalający sterować głośnością dźwięku i źródłem jego emisji, a także parę mikrofonów oraz złącza słuchawkowo – mikrofonowe.

Największą gratką dla PC-towców ma być jednak karta Sound Blaster ZxR, określana przez producenta z dalekiego Wschodu jako „spełniająca wymagania koneserów”. Model ten ma być nawet z powodzeniem stosowany w profesjonalnych rozwiązaniach audio. Karta pozwalać ma na uzyskanie stosunku mocy sygnału do mocy szumu na poziomie 124 dB. To z kolei sprawiać ma, że SoundBlaster ZxR będzie 89 razy lepsza od zintegrowanej karty dźwiękowej. W zestawie znajduje się również karta rozszerzająca DBPro, wyposażona w wyjście optyczne zapewniające najwyższą jakość odtwarzanego dźwięku.

Ceny kart z serii Creative Sound Blaster Z:

  • Sound Blaster Z – 359 złotych brutto
  • Sound Blaster Zx – 569 złotych brutto
  • Sound Blaster ZxR – 969 złotych brutto

Informację prasową nadesłała firma White-Magick.