Manta uruchamia usługę chmury Mantabox

Manta we współpracy z Oktawave uruchomiła usługę przechowywania plików w chmurze. Znajduje się ona pod adresem mantabox.com, działa na systemach Windows, Linux, OS X i Android (każdy system posiada dedykowaną aplikację). Użytkownicy dostaną na początek za darmo 2GB na przechowywanie własnych plików, a wielkość tę będzie można łatwo powiększyć do 5GB, m.in. rejestrując urządzenia Manty na specjalnej stronie lub klikając „lubię to” na facebookowym profilu Manty.

Producent zapewnia, że Mantabox.com będzie jednak różniła się od innych chmur tym, że wraz z biegiem czasu posiadacze sprzętu Manty będą mogli na niej znaleźć dedykowane bonusy w formie oprogramowania lub plików multimedialnych. O szczegółowych planach rozwoju usług dostępnych na mantabox.com firma poinformuje w nadchodzących miesiącach.

Jednocześnie Manta zapowiedziała ekspansję na rynku zagraniczne: w Niemczech, Rosji, Czechach, na Ukrainie oraz w krajach Bałtyckich. Firma chce też utworzyć w Polsce własną placówkę badawczo-rozwojową, gdzie będzie powstawało oprogramowanie dla produkowanych przez nią urządzeń, a także projekty nowych modeli.

 

Informacja nadesłana przez agencję Koolthings