NEC PE401H NEC PE401H

NEC PE401H pierwszy projektor Full HD i 3D w ofercie japońskiego producenta

NEC Display Solutions wprowadza na polski rynek projektor NEC PE401H – określany jako semi-profesjonalny model Full HD 3D, projektowany z myślą o zastosowaniach biznesowych, który jednocześnie sprawdzi się jako element kina domowego.

Najnowszy produkt w projektorowym portfolio NEC przynieść ma ze sobą szereg korzyści, zarówno klientom korporacyjnym, z sektora edukacji, jak i użytkownikom indywidualnym. Wśród zalet NEC PE401H przedstawiciele producenta wymieniają: wysoką jasność i jakość obrazu, gwarantowaną nawet w przypadku wyświetlania najdrobniejszych szczegółów, osiągniętą dzięki rozdzielczości 1080p i kontrastowi 2000:1. Wszystkie obrazy HD i 3D, włącznie z tymi z Blu-ray, wyświetlane mają być w bardzo dobrej jakości dzięki obsłudze HDMI 3D.

Konstrukcja NEC PE401H określana jest przez producenta jako kompaktowa i zawierać się ma w rozmiarach 350 mm x 280 mm. Ponadto duży zoom optyczny 1.7x zapewniać ma większą swobodę użytkowania sprzętu w średnich i dużych pomieszczeniach. Pomimo niewielkich rozmiarów, projektor dysponuje jasnością aż 4000 ANSI lumenów, co sprawia, że nadawać ma się świetnie do ekranów o przekątnej do 130 cali, pracujących w normalnych biurowych warunkach oświetleniowych.

NEC PE401H przynosi tak wiele korzyści, że zdecydowanie wyróżnia go to na rynku projektorów semi-profesjonalnych – powiedział Ulf Greiner, Product Line Manager Business Projectors w NEC Display Solutions Europe – Zaprojektowany według wysokich standardów NEC, z dbałością o jakość i niezawodność oraz proekologiczne rozwiązania, PE401H ma wiele do zaoferowania klientom poszukującym kompaktowego projektora Full HD. Ten model to nasza odpowiedź na rosnące potrzeby, dotyczące wyższej rozdzielczości podczas przekazywania wizualnych informacji szerszemu gronu odbiorców.

Różnorodność złączy, takich jak: HDMI 3D, Video, S-Video, D-SUB i Audio umożliwiać ma NEC PE401H odbiór wszystkich cyfrowych i analogowych wejść sygnału z komputerów stacjonarnych, notebooków, systemów dźwiękowych, odtwarzaczy Blu-ray i wizualizerów.

NEC oferuje darmową licencję DisplayNote Presenter wszystkim klientom, którzy kupią nowy projektor NEC PE401H. Oferta jest ważna do 31 marca 2014 roku. Więcej na temat interaktywnego rozwiązania DisplayNote do wspólnej nauki i dzielenia się informacją można się dowiedzieć na stronie producenta.

Dostępność i gwarancja NEC PE401H

NEC PE401H jest już dostępny na polskim rynku.  Projektor jest objęty standardową, trzyletnią gwarancją, w tym sześciomiesięcznym (lub 1000 przepracowanych godzin, w zależności od tego, co nastąpi pierwsze) okresem gwarancyjnym na lampę. Klienci z sektora edukacyjnego mogą zarejestrować swój projektor, otrzymując w ten sposób darmową, rozszerzoną do 3 lat lub 3000 godzin gwarancję na lampę.

Informację prasową nadesłała firma Lucky Monday PR&Events.