NEC zapowiada monitor MultiSync EA294WMi o rozdzielczości 2560×1080

NEC Display Solutions wprowadza na rynek monitor MultiSync EA294WMi z podświetleniem LED, który według producenta będzie wyróżniał się na tle konkurencji nowoczesnym designem, rozszerzonymi opcjami połączeniowymi i funkcjami, zaprojektowanymi tak, aby spełnić wymagania nowoczesnego biura.

NEC MultiSync EA294WMi wyposażony został w cienki, 29-calowy panel IPS z podświetleniem LED. Dzięki rozdzielczości 2560×1080 i proporcjom 21:9, monitor spełniać ma alternatywę dla konfiguracji dwumonitorowych, z powierzchnią wyświetlania odpowiadającą dwóm standardowym ekranom 19-calowym. Zastosowane w MultiSync EA294WMi nowe technologie oparte na sensorach, takie jak: czujnik natężenia oświetlenia w otoczeniu i czujnik wykrywający obecność użytkownika przed monitorem, zapewniać mają zmniejszenie zużycia energii elektrycznej i komfortowe warunki pracy. Za zwiększoną ergonomię użytkowania dodatkowo dbać ma możliwość regulacji wysokości ekranu w zakresie 130 mm.

Model MultiSync EA294WMi wyposażono również w szeroki wybór złączy, pozwalających na podłączenie siedmiu różnych źródeł sygnału: DisplayPort, HDMI/MHL, 2 x DVI-D i 2 x VGA. Nowe złącze MHL (Mobile High-Definition Link) umożliwia bezpośrednie podłączenie smartfona do monitora. Wbudowane głośniki, gniazdo słuchawek i hub USB uzupełniają całość, zapewniając jeszcze szersze spektrum kombinacji biurowych.

Wielomonitorowe rozwiązania są coraz bardziej popularne w dzisiejszych biurach, ale mogą być drogie i skomplikowane w konfiguracji. – mówi Birgit Sommerer, Product Line Manager w NEC Display Solutions Europe. – Ultra-nowoczesny design NECMultiSync EA294WMi idealnie pasuje do współczesnego biura, łącząc w sobie szerokie możliwości konfiguracji i opcji połączeniowych.

NEC MultiSync EA294WMi będzie dostępny na rynku od maja br. w dwóch wersjach kolorystycznych obudowy: czarnej i białej. W zestawie z każdym monitorem znajduje się: przewód zasilający, kable: DVI, VGA, USB, audio oraz ControlSync, a także instrukcja na płycie CD. Wszystkie monitory są objęte standardową, 3-letnią gwarancją (obejmującą również podświetlenie matrycy), obowiązującą w całej Europie.

Informację prasową o NEC MultiSync EA294WM nadesłała firma Lucky Monday PR&Events .