Adapter sieciowy WNL-U556M Adapter sieciowy WNL-U556M

PLANET prezentuje mikroadapter sieci WiFi, model WNL-U556M

PLANET WNL-U556M to mikro adapter sieci bezprzewodowej n, który został zaprojektowany dla osób potrzebujących rozwiązań mobilnych oraz pozwalających na osiągnięcie prędkości rzędu 300Mb/s. Adapter posiada wbudowany chipset 2T2R oraz wewnętrzną antenę, dzięki czemu jest w stanie osiągnąć wysokie prędkości transferu. Kompaktowe rozmiary adaptera pozwalają na mobilną pracę urządzenia. Może ono zostać w łatwy sposób ukryte i nie odstaje od obudowy komputera czy PC.

WNL-U556M posiada nadajnik i odbiornik zgodny ze standardem WLAN IEEE 802.11n pracującym w technologii 2T2R MIMO, dzięki czemu oferuje teoretyczną prędkość transferu danych rzędu 300Mb/s. Dzięki takiemu połączeniu możliwe jest strumieniowanie w jednej chwili kilku filmów w jakości HD, granie w gry online, słuchanie muzyki, rozmowę VoIP oraz przesyłanie danych. Adapter jest również kompatybilny wstecz ze starszymi standardami g/b, dzięki czemu nie ma potrzeby wymieniać całej infrastruktury sieciowej. WNL-U556M posiada zaawansowane mechanizmy szyfrujące 64/128 bitowe WEP, WPA/WPA2 oraz WPA-PSK/WPA2-PSK wraz z TKIP/AES. Adapter został wyposażony również w funkcję WPS (WiFi Protected Setup), która pozwala za pomocą jednego przycisku połączyć się z istniejącą siecią.

W adapterze WNL-U556M umieszczono wewnętrzną antenę 2 dbi PIFA, która została zaprojektowana w strukturze 3D. Producent podkreśla, że dzięki temu możliwe ma być uzyskanie mocniejszego i stabilniejszego sygnału niż w przypadku anten drukowanych na chipie, które występują w większości spotykanych adapterów.

WNL-U556M ma być kompatybilny z większością popularnych systemów operacyjnych, wliczając w to Windows 2000, XP, Vista, Windows 7, Linux, Mac OS X a nawet najnowszy system Microsoft Windows 8. Dołączone oprogramowanie Wireless LAN Utility pozwala na zmianę trybu pracy adaptera – w drugim trybie urządzenie pozwala na podłączenie się przez WiFi innych urządzeń do Internetu, tj. smartfony, tablety czy inne komputery.

Sugerowana cena detaliczna brutto adaptera WNL-U556M wynosi 53 zł. Urządzenie posiada dwuletnią gwarancję producenta.

 

Informacja nadesłana przez agencję PR ProjektZero2