PocketBook CAD Reader – tablet z Androidem i ekranem E Ink Fina

PocketBook oraz E Ink zapowiadają pierwszy tablet dla profesjonalistów z elektronicznym papierem – wyświetlaczem E Ink Fina. urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Android 4.0.4.

PocketBook CAD Reader został posiada dwurdzeniowy procesor o mocy 1 GHz wspierany przez 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci flash. Producent wbudował tutaj moduły łączności WiFi oraz modem 3G. Zasilanie zapewnia natomiast akumulator o pojemności 8000 mAh. Całość pracuje pod kontrolą systemu Android w wersji 4.0.4. W związku z profesjonalnym przeznaczeniem tego modelu, na jego pokładzie znalazł się pakiet aplikacji CAD.  Dodatkowym atutem ma być tutaj możliwość jednoczesnej pracy na ekranie dotykowym i digitizerze firmy Wacom.

Dmitriy Shemet, dyrektor Działu Badań i Rozwoju w firmie PocketBook tłumaczy:

[blockquote]Chcieliśmy opracować takie urządzenie, z którego będzie można korzystać między innymi na budowach. Stworzyliśmy zatem tablet z wyraźnym, dużym ekranem, w obudowie chroniącej go przed wilgocią. Na naszym nowy produkcie można przechowywać wszystkie projekty wspomagane komputerowo, a co ważniejsze można je udostępniać całemu zespołowi niemal w dowolnym miejscu i czasieZdecydowaliśmy się na 13,3-calowy wyświetlacz E Ink Fina, ponieważ idealnie spełniał wymagania, jakie stawialiśmy przed PocketBook CAD Reader. Jesteśmy przekonani, że jest to produkt, który będzie bardzo użyteczny dla architektów i innych specjalistów pracujących w budownictwie, ponieważ pozwoli im pracować również w terenie[/blockquote]

E Ink Fina to oparty na technologii TFT szklany wyświetlacz, który ma cechować się cienką powłoką czyniącą go lżejszym i smuklejszym od standardowych ekranów LCD. Producent podaje, że w porównaniu z nimi nowa technologia waży i jest cieńsza o nawet 50 proc. W modelu PocketBook CAD Reader zastosowano ekran E Ink Fina o wadze 60 gramów.

Giovanni Mancini, dyrektor działu zarządzania produktami w firmie E Ink Holdings dodaje:

[blockquote]E Ink Fina jest kolejnym rozwiązaniem w portfolio innowacyjnych produktów firmy E Ink, które są wykorzystywane w produkcji urządzeń dla amatorów i profesjonalistów. Niezwykle niskie zapotrzebowanie na energię, niewielka waga, mniejsza grubość oraz możliwość korzystania z nich w każdych warunkach oświetleniowych dają konstruktorom możliwości, o jakich by dotąd nawet nie pomyśleli[/blockquote]

PocketBook CAD Reader z wyświetlaczem E Ink Fina zostanie zaprezentowany 5 grudnia podczas konferencji Autodesk University w Las Vegas, w Newadzie.

 

Informacja nadesłana przez agencję PRcontext