Przystawka Measy A2W – obraz ze smartfona na ekranie TV

Przystawka Measy A2W przenosi obraz z ekranu smartfona lub tabletu bezpośrednio na telewizor, dzięki systemowi strumieniowania multimediów Miracast. Urządzenie może współpracować z wieloma platformami i jest kompatybilne z DLNA.

Jak zapewnia producent Measy A2W za pośrednictwem technologii Miracast Potrafi przesłać nawet film w jakości 1080p z dźwiękiem w standardzie 5.1. Cały proces odbywa się bezprzewodowo pomiędzy telewizorem z wpiętym dongle’m i urządzeniem mobilnym. Co więcej, transmisja może odbywać się w dwie strony.

Measy A2W współpracuje również z systemami operacyjnymi Windows 7 i 8 oraz OS X, co pozwala przesyłać obraz z ekranu komputera do telewizora. Ta funkcja ma być przydatna w sytuacji, gdy nie mamy projektora, a chcemy pokazać np. prezentację multimedialną lub wykorzystać domowego notebooka jako odtwarzacz multimedialny. Measy A2W potrafi pracować także w trybie DLNA, umożliwiając współdzielenie plików multimedialnych, w obrębie sieci lokalnej.

Posiadacze urządzeń mobilnych mogą obsługiwać A2W za pomocą dedykowanych aplikacji EZAir i EZCast. EZAir działa podobnie jak Apple AirPlay – można dzięki niej bezprzewodowo przesłać filmy, zdjęcia i muzykę z iPada, iPhone’a lub iPoda Touch na ekran telewizora. Aplikacja EZCast oferuje analogiczne funkcje użytkownikom Androida.

Do Measy A2W dołączony jest zasilacz i płyta ze sterownikami. Cena urządzenia to ok. 120 zł. Producent udziela na urządzenie 24-miesięcznej gwarancji.

 

Informacja nadesłana przez agencję WĘC PR