Ruszyły beta testy Bitdefender 2014

Od 1 marca 2013 ruszyły beta testy angielskiej wersji Bitdefender 2014. Producent zapewnia, że na testerów czeka dużo nowych funkcji i usług w nowej wersji programu.

Nowy Bitdefender 2014 teraz integruje technologię, która ma poprawiać szybkość i wydajność w ciągu kilku godzin od zainstalowania przez stopniowe dopasowywanie się do komputera. Nowością jest też moduł „Mój portfel”, który pozwala na szybki dostęp do poufnych danych oraz automatycznie wypełnia na stronach www pola z np. numerem konta aby zaoszczędzić czas – jednocześnie chroniąc przed wyciekiem. Dodatkowo funkcja ta współpracuje ściśle z opcją ochrony bankowości online – Bitdefender Safepay – utrzymując poufne dane w bezpieczny sposób (wymagane do ukończenia transakcji online).

Twórcy wprowadzili też cotygodniowe raportowanie działań programu. Nowy raport bezpieczeństwa przedstawia ogólny stan systemu w ciągu ostatnich tygodni (w tym skanowania i dezynfekcji), a także ewentualne problemy i sposoby naprawy wraz z rekomendacjami dopasowanymi do działań użytkownika i powiadomieniach o nieużywanych modułach programu.

Moduł Antyspamowy został osadzony w chmurze – w wyniku czego ma nie wpływać na wydajność i posiadać lepszą bazę danych oraz oferować bardzo małe zużycie na dysku.

Producent przygotował dla najaktywniejszych testerów nagrody. Do wygrania są nie tylko specjalne licencje oprogramowania ale również laptop HP Envy dv6, smartfon Samsung Galaxy S III i tablet Google Nexus 10. Dodatkowo każdy chętny otrzyma stosowny certyfikat testera oprogramowania Bitdefender 2014.

 

Informacja nadesłana przez Marken Systemy Antywirusowe