Siberian Strike – pierwsze DLC do Sniper: Ghost Warrior 2 już w przyszłym tygodniu

CI Games deweloper i wydawca gry Sniper: Ghost Warrior 2 zapowiada pierwszy z planowanych dodatków do Sniper: Ghost Warrior 2Siberian Strike – ukaże się już w środę, 27 marca. DLC będzie dostępne na Xbox LIVE Arcade za 800 MSP, PlayStation Network za 9.99 euro oraz na Steamie w cenie 9,99 euro.

Akcja dodatku toczy się w odosobnionych ostępach Syberii i pozwoli na eksplorację otwartych lokacji. Gracze nie będą naprowadzani na cel, a jedynym sposobem na osiągnięcie sukcesu będzie sprawne posługiwanie się mapą. Gracze ponownie wcielą się w rolę Cole’a „Sandmana” Andersona, doświadczonego snajpera amerykańskich sił specjalnych, który od teraz zasila szeregi Task 121 – specjalnego oddziału powołanego do kontroli watażków prowadzących badania nad bronią masowej zagłady w rejonie Azji-Pacyfiku.

[blockquote]W oddalonym i odciętym syberyjskim mieście Birsovik, Rosyjski rząd prowadzi supertajną bazę zajmującą się rozwojem technologii zbrojeń. Amerykański wywiad dostał meldunek o rozpoczęciu prac nad bronią masowej zagłady. Oficer CIA, M. Diaz, zostaje wysłany, aby pod przykryciem, przenikając szeregi rosyjskiego personelu odkryć prawdę o prowadzonych na pustkowiu badaniach. Kiedy komunikacja z Diazem zostaje zerwana, Amerykanie natychmiast organizują misję ratunkową.[/blockquote]

 

Informacja nadesłana przez agencję Koolthings