Spotify za darmo również na smartfonach i tabletach

Spotify za darmo uruchamia dostęp do swojej bazy utworów użytkownikom na wszystkich platformach, zarówno desktopowych jak i mobilnych. Dodatkowo od dziś ze Spotify można korzystać w 20 kolejnych państwach.

Użytkownicy smartfonów i tabletów otrzymali nową funkcję odtwarzania losowego w jej ramach za darmo dostępne są następujące opcje:

  • Twoja muzyka: Słuchanie wszystkich playlist stworzonych przez użytkownika i obserwowanych przez niego osób,
  • Twoi ulubieni wykonawcy: Słuchanie w trybie odtwarzania losowego możesz wysłuchać katalogu piosenek wybranych artystów,
  • Odkryj nowe, świetne playlisty: Gotowe playlisty przystosowane do wybranych czynności – siłowni, biegania itp.

Daniel Ek, CEO i założyciel Spotify, komentuje nowości następująco:

[blockquote]Dzisiaj dajemy naszym użytkownikom najlepszy bezpłatny dostęp do muzyki w historii urządzeń mobilnych. Nie ma znaczenia, czy idziesz na siłownię, czy na imprezę z przyjaciółmi. Po prostu odpręż się i pozwól Spotify zapewnić najlepszą muzykę na każdą chwilę Twojego życia.[/blockquote]

2013-12-11_192128

Spotify jest już dostępne za darmo dla użytkowników urządzeń mobilnych z iOS i systemem Android. Aplikacje można pobrać z App Store i Google Play.

Co więcej od dziś fani Led Zeppelin na całym świecie mogą odtwarzać piosenki z dwóch pierwszych płyt (Led Zeppelin, Led Zeppelin II). Pozostałe krążki będą udostępniane o północy przez następne cztery dni, a pełny katalog albumów studyjnych i koncertowych Led Zeppelin znajdzie się w Spotify do niedzieli, 15 grudnia. Kompletna lista płyt wraz z czasem umieszczania ich w serwisie znajduje się poniżej:

  • Środa, 11 grudnia – Led Zeppelin (1969) oraz Led Zeppelin II (1969)
  • Czwartek, 12 grudnia – Led Zeppelin III (1970) oraz Untitled fourth album (1971)
  • Piątek, 13 grudnia – Houses Of The Holy (1973) oraz Physical Graffiti (1975)
  • Sobota, 14 grudnia – Presence (1976) oraz In Through The Out Door (1979)
  • Niedziela, 15 grudnia – The Song Remains The Same (1976), Coda (1982), How The West Was Won (2003), Mothership (2007) oraz Celebration Day (2012)

 

Informacja nadesłana przez agencję Hill+Knowlton Strategies