Czy to tablet czy konsola? Test Archos Gamepad 2

Wyświetlacz, bateria i łączność

Archos Gamepad 2 posiada 7-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1280 x 800 px. Daje to zagęszczenie pikseli na przeciętnym poziomie 216 PPI. Ekran nie charakteryzuje się idealnymi parametrami, ale jakość wyświetlanego obrazu należy uznać za akceptowalną. Kolory są nieco blade – szczególnie w porównaniu z ekranami typu AMOLED. Osobiście podkręciłbym też nieco kontrast i jasność. Najmniejszych zarzutów nie mogę mieć natomiast do kątów widzenia, a także panelu dotykowego, który jest bardzo czuły i responsywny.

Archos Gamepad 2 (8)

Gamepad 2 jest zasilany przez litowo-polimerową baterię o pojemności 5000 mAh. Jak podaje producent, pozwala ona na 10 godzin ciągłej pracy urządzenia. Nie jest to z pewnością czas grania, bo wówczas całe ogniwo udało mi się rozładować już po 4-5 godzinach – szczególnie, gdy preferowałem wymagające tytuły 3D. Poza grami tablet spokojnie te 9 godzin przetrwa, ale pod warunkiem, że obniżymy jasność i nie będziemy szarżowali z łącznością WiFi.

Archos Gamepad 2 Android (13)

Archos zadbał o to, żeby Gamepad 2 dysponował podstawowym zestawem modułów łączności. W rezultacie znajdziemy tutaj wsparcie dla sieci WiFi w dwóch zakresachL 2,4 GHz oraz 5 GHz, a także obsługę technologii WiFi Direct. Nie zabrakło też Bluetooth 4.0. Doskwierać może brak GPS-a, ale można to w ostateczności wybaczyć urządzeniu przeznaczonemu głównie do gier.