Techland wraz z Warner Bros zapowiadają nową grę – Dying Light

Warner Bros i Techland ujawniły Dying Light – grę action-survival horror z perspektywy pierwszej osoby, rządzoną przez złowieszczy cykl dnia i nocy, w rozległym, otwartym świecie.

– Technologia kolejnej generacji konsol pozwoliła nam stworzyć naprawdę dynamiczny, otwarty świat ze zmieniającym całą rozgrywkę cyklem dnia i nocy. Innowacyjne poruszanie się w stylu parkour pozwala graczom na nieskrępowaną eksplorację, a konstruowanie uzbrojenia dodaje głębi gatunkowi action survival. – powiedział Paweł Marchewka, prezes firmy Techland.

Za dnia gracze będą przemierzać rozległe miejskie obszary spustoszone przez straszliwą epidemię, poszukując zapasów i budując broń, która pozwoli im odeprzeć ataki zainfekowanych mieszkańców. Nocą łowca staje się zwierzyną, a zainfekowani stają się agresywniejsi i o wiele bardziej niebezpieczni. Najbardziej przerażający są drapieżcy, którzy ruszają na łowy dopiero po zmierzchu. Gracze muszą wykorzystać wszystkie środki i umiejętności, by za wszelką cenę dotrwać do świtu.

– Cieszymy się z nawiązania współpracy z firmą Techland przy Dying Light, oryginalnym interaktywnym doznaniu na konsole nowej generacji. Partnerstwo z Techlandem pozwala nam połączyć ich odnoszącą sukcesy działalność developerską z unikalną ekspertyzą wydawniczą Warner Bros. Interactive Entertainment przy pracy nad tym tytułem.- mówi Kevin Kebodeaux, Wiceprezes ds. Operacyjnych i Sprzedaży obu Ameryk, Warner Bros. Interactive Entertainment.

Dying Light ma opuścić studio Techlandu jako gotowy produkt w 2014 roku. Gra będzie dostępna na Xbox One, PlayStation 4, a także Xbox 360, PlayStation 3 oraz PC.

 

Informacja nadesłana przez dział PR firmy Techland