Test LG G2. Oto smartfon z najlepszym wyświetlaczem na rynku

Wyświetlacz, bateria, łączność

Nie będę owijał w bawełnę – LG G2 ma najlepszy wyświetlacz spośród wszystkich testowanych przeze mnie do tej pory smartfonów. Ekran wykonany przez Koreańczyków bije na głowę AMOLED-y Samsunga czy wspierane technologią Triluminos ekrany w Xperiach. To swoista wizytówka LG, który przecież słynie z tego, że dostarcza wyświetlacze innym producentom.

Zastosowany tutaj komponent ma przekątną 5,2 cala i rozdzielczość 1080p. Wykonano go w technologii IPS+ co przekłada się na fantastyczne kąty widzenia. Nie mogę złego słowa napisać na odwzorowanie kolorów, które jest tutaj wręcz perfekcyjne. Głęboka czerń zasługuje na duże uznanie, a biel jest nieskazitelnie śnieżna. Plus należy się też za wysoki współczynnik jasności, dzięki czemu nie powinno być problemu z użytkowaniem smartfona poza pomieszczeniami.

LG G2 wyswietlacz

Wbudowana w LG G2 bateria ma pojemność 3000 mAh i teoretycznie powinna dawać rezultaty nie odbiegające znacząco od standardów w tym segmencie. [pull_quote_right]W praktyce jest jednak znacznie lepiej, dzięki zastosowaniu przez producenta autorskiego rozwiązania oszczędzającego energię.[/pull_quote_right] W praktyce jest jednak znacznie lepiej, dzięki zastosowaniu przez producenta autorskiego rozwiązania oszczędzającego energię. Polega to na wykorzystaniu specjalnego bufora, do którego zapisywane są informacje o wyświetlanym obrazie, dzięki czemu procesor graficzny może przejść w stan uśpienia. Dotyczy to przede wszystkim statycznych treści, takich jak strony www, ebooki czy zdjęcia.

LG G2 krawedz

Nie musiałem być szczególnie oszczędny, by uzyskać 2-2,5 dnia działania na baterii bez potrzeby ładowania. To fantastyczny wynik na tle ogromnej liczby smartfonów, które ledwo wytrzymują 12 godzin, po których trzeba na gwałt szukać ładowarki. LG nie zaniedbało tej kwestii, za co należy się pochwała.

Nie będzie chyba niespodzianką, jeśli napiszę, że w smartfonie LG G2 znajdziemy wszystkie obowiązujące dziś moduły łączności. Nie zabrakło nawet wsparcia dla WiFi 802.11 ac, które niebawem stanie się standardem w coraz większej liczbie urządzeń. Nie zapomniano również o obsłudze LTE, łączności z satelitami GPS i GLONASS, NFC oraz Bluetooth w najnowszej wersji 4.0. Co ciekawe, wbudowano tutaj ponadto radio FM, co do tej pory było raczej domeną smartfonów z dolnej półki cenowej.