Test LG G2. Oto smartfon z najlepszym wyświetlaczem na rynku

System, aplikacje, wydajność

LG G2 posiada Androida 4.2.2 (aktualizacja do wersji 4.4 KitKat zaplanowana została na grudzień br.), który został solidnie zmodyfikowany przez autorskie rozwiązania producenta. Zastosowana tutaj nakładka przywodzi trochę na myśl cukierkowaty TouchWiz i nie każdemu przypadnie do gustu. Nie można jednak zarzucić producentowi, że odstawił fuszerkę, bo znajdziemy tutaj naprawdę interesujące autorskie rozwiązania.

LG G2 Android (3)

Świetnym pomysłem na ułatwienie użytkownikowi wybudzania smartfona jest wykorzystanie do tego stuknięć w wyświetlacz, Wystarczy dwukrotnie zapukać, aby urządzenie wyszło ze stanu uśpienia lub ponownie do niego wróciło. W rezultacie przycisk z tyłu obudowy staje się praktycznie zbędny i służy głównie do włączania i wyłączania gadżetu.

LG G2 Android (1)

Wśród zapropowanych przez LG rozwiązań nie zabrakło też funkcji uruchamiania miniaplikacji w okienkach (QSlide), a także możliwości szybkiego przekształcenia ekranu w miejsce do pisania odręcznych notatek (potem są one zapisywane w formie screenshota), co nosi nazwę QuickMemo. LG usprawniło nawet multitasking, pozwalając użytkownikowi na odkładanie aplikacji „na potem” poprzez poziome przeciągnięcie trzema palcami po ekranie.

LG G2 Android (2)

Zmiany w systemie są widoczne praktycznie na każdym kroku. Zmieniono wszystkie ikonki, zastosowano nowy ekran domowy z autorskimi widżetami i tapetą rozciągniętą na całą wysokość, a także dodano przyciski i suwaki do panelu powiadomień. Zmian doczekał się również ekran ustawień, który podzielono na trzy tematyczne kategorie.

LG G2 Android (4)

Nie mogło naturalnie zapomnieć tutaj dodatkowych aplikacji przygotowanych przez producenta. QuickRemote pozwala na przekształcenie smartfona w pilot zdalnego sterowania sprzętami RTV w domu, a LifeSquare jest ciekawym pomysłem na tworzenie galerii zdjęć w formie osi czasu. [pull_quote_left]Jest tutaj tego naprawdę dużo, ale co istotne – znaczna większość rozwiązań i aplikacji ma szansę się przydać, co nie jest tak oczywiste u konkurencji.[/pull_quote_left] Jest tutaj tego naprawdę dużo, ale co istotne – znaczna większość rozwiązań i aplikacji ma szansę się przydać, co nie jest tak oczywiste u konkurencji.

Testowany egzemplarz został wyposażony w 16 GB pamięci flash, ale w praktyce użytkownik ma do dyspozycji ok 10,5 GB. Jeżeli zatem zamierzacie gromadzić tutaj duże ilości danych, warto pomyśleć o modelu 32 GB, bo LG G2 nie posiada slotu na kartę pamięci. Całość napędza procesor Qualcomm Snapdragon 800 (a jakżeby inaczej) z czterema rdzeniami pracującymi z częstotliwością 2,26 GHz. Wspiera go 2 GB pamięci RAM. To standardowe połączenie, które znajdziemy dziś we właściwie wszystkich high-endowych smartfonach na rynku. Prawdę mówiąc, nikt jeszcze nie opracował mocniejszych chipów dla segmentu mobilnego.