…i od wewnątrz
Prestigio 7600 DUO został wyposażony w standardowy zestaw modułów łączności. Obok standardowego modemu 3G z obsługą HSPA+ (oraz pasma 900 MHz, a więc możemy liczyć na wsparcie dla sieci Aero2) znajdziemy tutaj również WiFi zgodne z sieciami 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, GPS (z A-GPS), tuner FM oraz moduł NFC. Te dwa ostatnie są miłym dodatkiem, ale trudno powiedzieć, aby było to coś nadzwyczajnego. W średnim segmencie cenowym, do jakiego należy testowany MultiPhone 7600 DUO to raczej standard. Testowany gadżet to sprzęt typu Dual SIM. Jest to tecnologia pasywna, która w dodatku jest w stanie obsługiwać łączność 3G wyłącznie z jednego slotu SIM (możemy skonfigurować tę opcję w systemie). Warto mieć to na uwadze.
Na pokładzie phabletu Prestigio 7600 DUO znajdziemy Androida 4.2.1 Jelly Bean, który nie grzeszy świeżością. W systemie jednak zainstalowano aplikację do aktualizacji OTA. W trakcie testów pojawił się jeden pakiet do pobrania, ale dotyczył on głównie poprawek w samym systemie. Niewykluczone, że z czasem producent wyda tą samą drogą nowszego Androida 4.4 KitKat. To jednak już tylko spekulacje.
Oprogramowanie jest pozbawione jakichkolwiek nakładek graficznych. Producent ograniczył się do pomniejszych dodatków i domyślnie zainstalował szereg aplikacji, wśród których znajdują się nawet gry. Najbardziej uwagę przykuwa jednak autorski czytnik ebooków Prestigio, który jest bardzo solidnym produktem. Ciekawie i praktycznie prezentują się również programy do zapisywania informacji na tagach NFC, a także konfigurowania zachowania telefonu po dotknięciu, z którymkolwiek z nich. Szkoda, że w zestawie z urządzeniem zabrakło samych tagów.
System obsługuje profile dźwiękowe, a także gesty, jak np. obracanie telefonu czy branie go w dłoń lub przykładanie do ucha przy nadchodzącym połączeniu. Dodatkowo możemy skonfigurować w taki sposób aplikacje kalkulatora i dialera, by wstukiwanie liczb jedną dłonią było łatwiejsze. Praktycznym dodatkiem jest również możliwość zaplanowania automatycznego włączania i wyłączania urządzenia o określonych porach.
Na dane użytkownika przeznaczono zaledwie 4 GB pamięci wewnętrznej. To dramatycznie mała ilość. W praktyce pozostaje nam zaledwie 2,36 GB przestrzeni. Na szczęście można przenosić aplikacje na kartę pamięci, co znacząco poszerza spektrum możliwości urządzenia. To samo tyczy się pamięci RAM – 2 GB to obecnie pewien standard, poniżej którego schodzą tylko low-endy. Prestigio powinno starać się tutaj naśladować najlepszych, a tymczasem mamy do dyspozycji 1 GB RAM-u, który do bardzeij zaawansowanego multitaskingu może już nie wystarczyć.
Prestigio 7600 DUO jest napędzany przez procesor MediaTek MT6589 z czterema rdzeniami Cortex-A7 o taktowaniu 1,5 GHz. Jest to układ wyprodukowany w procesie technologicznym 28 nm wsparty procesorem graficznym PowerVR SGX544MP. Połączenie to daje dobre rezultaty. Smartfon działa bardzo płynnie. Nie zaobserwowałem żadnych rażących spadków wydajności czy klatkowania animacji. Na tym polu Prestigio spisało się dobrze i zabdało o odpowiedną optymalizację oprogramowania. Urządzenie powinno dawać sobie również radę w większości gier – również 3D. Niestety w najbardziej wymagających tytułach pojawiają się już spadki liczby klatek na sekundę, a poziom naładowania zmniejsza się zaskakująco szybko.