Test Prestigio 7600 DUO. Prestiżowy phablet ze średniej półki

Podsumowanie

Prestigio MultiPhone 7600 Duo zdecydowanie nie jest urządzeniem dla każdego. Powinien jednak usatysfakcjonować miłośników dużych wyświetlaczy. Ekran o przekątnej 6 cali to spory atut tego modelu – nawet mimo niezachwycającej rozdzielczości. Do pozytywów należy również zaliczyć obecność NFC, płynnie działający system (i względnie wydajny czterordzeniowy procesor), a także bardzo solidne aparaty. W połączeniu z ceną nieprzekraczającą 900 złotych daje to całkiem solidną propozycję dla osób, które zamiast tabletu wolą sobie sprawić po prostu „duży telefon”.

Prestigio MultiPhone 7600 DUO w etui

Co się nie udało? Największy żal do producenta mam za tylną klapkę, która ugina się pod ciężarem dłoni i potrafi nieprzyjemnie zaskrzypieć. Co prawda mamy w zestawie pokrowiec, który nas chroni przed takimi przypadłościami, ale dobrze by było mieć świadomość, że pod spodem jest solidna konstrukcja. Do minusów muszę również zaliczyć niezbyt pojemną baterię, przestarzałego Androida (ale są szanse na aktualizację!) i bardzo małą ilość pamięci wewnętrznej.

Czy warto? W tej kategorii cenowej znalezienie 6-calowego urządzenia o podobnych parametrach będzie bardzo trudne. Prestigio MultiPhone 7600 DUO ma swoje wady i zalety, ale w ogólnym rozrachunku jest przyzwoitym urządzeniem. Musimy tylko pamiętać o karcie MicroSD przy zakupie.

W tej kategorii cenowej znalezienie 6-calowego urządzenia o podobnych parametrach będzie bardzo trudne. Prestigio MultiPhone 7600 DUO ma swoje wady i zalety, ale w ogólnym rozrachunku jest przyzwoitym urządzeniem. Musimy tylko pamiętać o karcie MicroSD przy zakupie.
Wykonanie
64
Wygląd
73
Możliwości
71
Wydajność
61
Oprogramowanie
64
Cena
70
Ocena czytelników3 Votes
62
Zalety
Etui i nieźle grające słuchawki w zestawie
Płynnie działający system z praktycznymi dodatkami
Dobra jakość zdjęć z obu aparatów
Wady
Tylna klapka ugina się i trzeszczy
Przestarzały Android 4.2.1
Bardzo mała ilość pamięci wewnętrznej
67