ART doradza jak utrzymać porządek wokół telewizora

  Kiedy w domu pojawia się nowy sprzęt – odtwarzacz Blu-ray, tuner TV czy konsola do gier – są powody do radości, ale też, równocześnie, mogą pojawić się zmartwienia. Gdzie i jak go ustawić? Jak zamaskować kable? Na co zwrócić uwagę szczególną uwagę?

  Żadnych piramid

  Po zakupie nowego urządzenia, wiele osób popełnia szkolny błąd i umieszcza jedną „skrzynkę” na drugiej, nie zdając sobie sprawy z tego, że w praktyce może to okazać się bardzo groźne, a w skrajnych przypadkach nawet zabójcze dla dopiero co kupionego sprzętu. Brak odpowiedniej wentylacji i temperatura jaką wydzielają sąsiadujące urządzenia może bowiem doprowadzić do poważnych uszkodzeń.

  Jak temu zaradzić? Na samym początku istotne jest dobre rozplanowanie miejsca, które następnie zostanie zagospodarowane i stanie się swego rodzaju domowym centrum rozrywki. Należy pozostawić tutaj lekki „zapas”, bowiem do końca nigdy nie wiadomo ile urządzeń przybędzie nam w przyszłości.  Kolejnym krokiem jest zaopatrzenie się w półki albo stoliki, które umożliwią bezpieczne i funkcjonalne rozstawienie sprzętu.

  Przykładem takich produktów, jak zapewnia producent, mają być stoliki ART T-27 i T-28, które udźwigną nie tylko tunery, odtwarzacze i konsole, ale także bardzo ciężkie telewizory. Najważniejsze jest jednak to, że będziemy mogli postawić na nich kilka urządzeń na raz.

   

  Co ma wisieć…

  W trakcie planowania kącika TV warto wziąć pod uwagę również uchwyt na telewizor. Firma ART zapewnia, ze model AR-20B nie tylko z powodzeniem utrzyma nawet 45-kilogramowy telewizor, ale pozwoli także na swobodne manewrowanie ekranem, zarówno w pionie, jak i w poziomie.

  Jeśli już zdecydujemy się powiesić telewizor na ścianie, warto rozważyć zastosowanie wiszących półek. To bardzo duża oszczędność miejsca. W ofercie marki ART znaleźć można modele z jedną, dwoma lub nawet trzema półkami, z hartowanego szkła. Ich solidna, aluminiowa konstrukcja pozwoli utrzymać ciężar nawet 30 kg, w przypadku modelu D-51.

  ART_S-01_stolikTV_wizualizacja

  Wszędzie te kable!

  Każde urządzenie, które pojawia się w salonie, niesie ze sobą kolejną porcję kabli. Zasilanie, przewody HDMI, USB, ethernet – to naprawdę sporo. Łatwo jednak można sobie z nimi poradzić i to bez kucia ścian. Pierwszym, najbardziej naturalnym sposobem jest zakup eleganckiej maskownicy, która przykryje okablowanie posiadanych sprzętów. Należy jednak pamiętać, by osłona była na tyle szeroka, aby zmieściły się w niej wszystkie przewody. Szerokość nie powinna być zatem mniejsza niż 65 mm.

  Alternatywami dla maskownic są akcesoria, które domyślnie zostały wyposażone w systemy maskowania kabli, jak np. wspomniane wcześniej półki ścienne marki ART, modele D-49, D-50 oraz D-51.

   

  Wszystko na raz

  Jeśli nie lubimy meblować mieszkania i dopasowywać do siebie wielu elementów wystroju wnętrza, można zastanowić się nad zakupem wszystkiego za jednym zamachem. Przykładem może być stolik na urządzenia RTV, połączony z uchwytem na telewizor, który bez kłopotu wpasuje się w wystrój praktycznie każdego pomieszczenia.

   

  Autorem publikacji jest Multioffice Sp. z o.o., właściciel i wyłączny dystrybutor marki ART

  Najnowsze wpisy

  Chcesz więcej? Zajrzyj jeszcze tutaj: