HUAWEI Ascend P2 HUAWEI Ascend P2

W Barcelonie zaprezentowano smartfon Huawei Ascend P2

Podczas trwającego właśnie w Barcelonie Mobile World Congress 2013, firma Huawei, globalny dostawca rozwiązań teleinformatycznych (ICT), zaprezentowała smartfon Huawei Ascend P2. Telefon pracuje na czterordzeniowym procesorze o taktowaniu 1.5 GHz i oferuje możliwość pobierania danych z prędkością dochodzącą 150 Mbps, dzięki obsłudze LTE 4. kategorii. Huawei Ascend P2 kontynuuje tradycję designu serii „Ascend P” – ma tylko 8.4 mm grubości, a ponadto wyposażony jest w 4.7-calowy wyświetlacz IPS HD w technologii in-cell z drugiej generacji Corning Gorilla Glass. Smartfon dostępny będzie w kolorze czarnym i białym.

Ascend P2 to doskonałe połączenie elegancji i wydajności – kolejny dowód na to, że pragnąc doskonałego smartfona, nie trzeba iść na kompromis. Jest też realizacją zobowiązania HUAWEI, by dostarczać użytkownikom na całym świecie najlepszych wrażeń i najlepszych technologicznie smartfonów – powiedział Richard Yu, CEO w Huawei Consumer Business Group.

Huawei Ascend P2 działa na systemie Android 4.1 z interfejsem Huawei Emotion UI 1.5. Dzięki kompatybilności z LTE 4, smartfon w ciągu kilku minut ma być w stanie ściągnąć filmy w jakości HD i w mgnieniu oka pobierać filmiki online, strony internetowe, utwory muzyczne lub eBooki. Opracowany przez producenta system „swift sharing” wspierać ma pobieranie i wysyłanych danych przez Wi-Fi dwa do trzech razy szybciej niż smartfony innych producentów.

Dzięki modułowi NFC (funkcja dostępna jedynie na wybranych rynkach) Huawei Ascend P2 obsługuje e-płatności i może służyć za elektroniczny bilet. Telefon pracuje na baterii o pojemności 2420 mAh, a dzięki autorskim systemom oszczędności energii Quick Power Control (QPC) i Automated Discontinuous Reception (ADRX) zużywać ma jej o 30% mniej, przy ładowaniu o 25% szybciej w porównaniu do innych smartfonów.

Zainstalowany w Huawei Ascend P2 interfejs HUAWEI Emotion UI jest w zapewnieniach producenta łatwy i wygodny w użyciu oraz personalizacji. Funkcja UniHome łączyć ma ekrany główne z menu, podczas gdy HUAWEI Me Widget pozwalać ma na lepsze wykorzystywanie przestrzeni ekranu, dzięki umieszczeniu wszystkich potrzebnych informacji i funkcji w jednym, personalizowanym widgecie. Emotion UI wyposażony jest także w funkcje zarządzania wykorzystaniem sieci, automatycznego tworzeniem czarnych list i blokowania wybranych numerów, okresowego czyszczenia systemu i cache, a także zamykania programów pozostających w uśpieniu, ochrony przed wirusami, ochrony prywatności, zarządzania oprogramowaniem i wiele innych.

Huawei Ascend P2 gwarantować ma również optymalne rozwiązania foto/video, gdyż został wyposażony w aparat BSI o matrycy 13 MPix z funkcją HDR oraz przednią kamerkę 1.3 MPix umożliwiającą tworzenie autoportretów i nagrywanie wideo. Telefon zapewniać ma szybki dostęp do funkcji aparatu fotograficznego dzięki umieszczonemu na obudowie klawiszowi – jedno naciśnięcie uruchamia aparat, drugie naciśnięcie robi już zdjęcie. Dzięki wykorzystaniu specjalnego algorytmu, telefon umożliwia robienie wysokiej jakości zdjęć nawet pod światło. Automatyczny tryb zdjęć sprawiać ma, iż Ascend P2 będzie robić fotografie z powodzeniem konkurujące z profesjonalnymi aparatami.

Huawei Ascend P2 dostępny będzie we Francji w sieci Orange w czerwcu 2013, a globalnie w drugim kwartale 2013 r.

Informację prasową nadesłała firma Monday PR.