WD SmartWare Pro ma ułatwić tworzenie kopii zapasowych danych

Firma WD zaprezentowała dzisiaj oprogramowanie WD SmartWare Pro, które służy do tworzenia kopii zapasowych plików na dowolnym dysku zewnętrznym USB lub w chmurze – przy pomocy własnego konta w usłudze Dropbox. Dodatkowo, w przypadku skasowania pliku, jego utraty lub konieczności sięgnięcia do poprzedniej wersji, WD SmartWare Pro ma umożliwiać odzyskanie i przywrócenie wcześniej skopiowanych danych.

Producent zapewnia, że WD SmartWare Pro jest prosty w obsłudze i posiada intuicyjny interfejs. Po uruchomieniu programu i podłączeniu dysków, aplikacja prezentuje pliki i katalogi użytkownika w centrum sterowania, z poziomu którego można zarządzać wieloma dyskami zewnętrznymi, a także kontem Dropbox. Program jest kompatybilny nie tylko z produktami WD, ale także z pamięciami zewnętrznymi innych producentów.

WD SmartWare Pro umożliwia użytkownikom przygotowanie własnego modelu tworzenia kopii zapasowej. Backup automatyczny to funkcja, przy pomocy której kopie wykonywane są w sposób ciągły i automatyczny, a cały proces odbywa się w tle – za każdym razem gdy plik jest dodawany lub zmieniany, natychmiast jest tworzona jego kopia na dysku zewnętrznym. Natomiast backup planowany umożliwia stworzenie własnego harmonogramu ochrony danych, łącznie z podaniem godziny, dnia, miesiąca wykonywania backupu na dysku czy w chmurze. Przy pomocy WD SmartWare Pro można także kopiować na dysk zewnętrzny pliki zlokalizowane na Dropboksie.

WD SmartWare Pro jest obecnie dostępny w darmowej 30-dniowej wersji próbnej w sklepie internetowym wdstore.com. Po tym okresie, promocyjna cena standardowej licencji, dla 3 komputerów wynosi 19.95 euro (ok. 80 zł), a licencji premium (dla 10 stanowisk)  – 39.95 euro (ok 160 zł). Po okresie promocyjnym sugerowana cena rynkowa wynosić będzie 29.95 euro (ok. 120 zł) za licencję standardową oraz 49.95 euro (200 zł) za wersję premium.

 

Informacja nadesłana przez agencję Tabasco