Zalman ZM-WE450 – kieszeń na dysk twardy z WiFi i powerbankiem

Firma Zalman rozszerzyła swoją ofertę o zewnętrzną kieszeń na dysk twardy o nazwie ZM-WE450. Głównym atutem urządzenia ma być wbudowany moduł WiFi oraz możliwość pracy jako ładowarka (powerbank) dla urządzeń mobilnych.

Zalman ZM-WE450 obsługuje dyski HDD oraz SSD w obudowach 2,5″ o maksymalnej pojemności 2 TB. Zastosowany tutaj interfejs SATA III pozwala na transmisję danych z prędkością do 300 Mb/s Obudowa ma opływowy kształt i mierzy 145 x 88 x 22,7 mm, co ma pozytywnie wpływać na jej mobilność. Producent zaimplementował tutaj złącze USB 3.0 o przepustowości 5 Gb/s, a także moduł WiFi. Ten ostatni jest kompatybilny z sieciami 802.11 b/g/n i może obsłużyć maksymalnie pięciu klientów.

Wraz z kieszenią na dysk Zalman ZM-WE450 debiutują oficjalne aplikacje mobilne Z-Drive Air dla iOS oraz Androida. Umożliwią one posiadaczom smartfonów i tabletów przeglądanie oraz odczytywanie danych zgromadzonych na dysku zainstalowanym w kieszeni. Dzięki temu możliwy ma być m.in. Co istotne, Zalman ZM-WE450 jest w stanie również pracować w trybie mostka sieciowego i łączyć się ze wskazaną siecią WiFi, zapewniając tym samym dostęp do internetu wszystkim pięciu klientom.

zalman_zmwe450

Opisywana kieszeń na dysk twardy marki Zalman została również wyposażona w akumulator o pojemności 5200 mAh. Pozwala on na strumieniowanie w trybie bezprzewodowym wideo o rozdzielczości Full HD przez maksymalnie 6,5 godziny. Energia ta może jednocześnie posłużyć do naładowania innych urządzeń – wystarczy je podłączyć do wbudowanego portu USB.

Zalman ZM-WE450 ma być sprzedawany w zestawie z pokrowcem, gumowymi nóżkami, zestawem śrubek, śrubokrętem oraz kablem USB 3.0. Cenę kieszeni ustalono na 259 złotych.

 

Informacja nadesłana przez agencję Sarota PR

 

More Stories
Huawei MediaPad logo
Test tabletu Huawei MediaPad. Android w solidnym opakowaniu dla każdego?