Zalman ZM-WE450 – kieszeń na dysk twardy z WiFi i powerbankiem

Firma Zalman rozszerzyła swoją ofertę o zewnętrzną kieszeń na dysk twardy o nazwie ZM-WE450. Głównym atutem urządzenia ma być wbudowany moduł WiFi oraz możliwość pracy jako ładowarka (powerbank) dla urządzeń mobilnych.

Zalman ZM-WE450 obsługuje dyski HDD oraz SSD w obudowach 2,5″ o maksymalnej pojemności 2 TB. Zastosowany tutaj interfejs SATA III pozwala na transmisję danych z prędkością do 300 Mb/s Obudowa ma opływowy kształt i mierzy 145 x 88 x 22,7 mm, co ma pozytywnie wpływać na jej mobilność. Producent zaimplementował tutaj złącze USB 3.0 o przepustowości 5 Gb/s, a także moduł WiFi. Ten ostatni jest kompatybilny z sieciami 802.11 b/g/n i może obsłużyć maksymalnie pięciu klientów.

Wraz z kieszenią na dysk Zalman ZM-WE450 debiutują oficjalne aplikacje mobilne Z-Drive Air dla iOS oraz Androida. Umożliwią one posiadaczom smartfonów i tabletów przeglądanie oraz odczytywanie danych zgromadzonych na dysku zainstalowanym w kieszeni. Dzięki temu możliwy ma być m.in. Co istotne, Zalman ZM-WE450 jest w stanie również pracować w trybie mostka sieciowego i łączyć się ze wskazaną siecią WiFi, zapewniając tym samym dostęp do internetu wszystkim pięciu klientom.

zalman_zmwe450

Opisywana kieszeń na dysk twardy marki Zalman została również wyposażona w akumulator o pojemności 5200 mAh. Pozwala on na strumieniowanie w trybie bezprzewodowym wideo o rozdzielczości Full HD przez maksymalnie 6,5 godziny. Energia ta może jednocześnie posłużyć do naładowania innych urządzeń – wystarczy je podłączyć do wbudowanego portu USB.

Zalman ZM-WE450 ma być sprzedawany w zestawie z pokrowcem, gumowymi nóżkami, zestawem śrubek, śrubokrętem oraz kablem USB 3.0. Cenę kieszeni ustalono na 259 złotych.

 

Informacja nadesłana przez agencję Sarota PR