Zamawianie jedzenia na smartfonie? Sprawdzamy aplikacje mobilne PizzaPortal

Delicje na Windows Phone

Windows Phone jest drugim, najpopularniejszym w Polsce systemem mobilnym. Nie powinno zatem dziwić, że PizzaPortal ma również tutaj swoją mobilną aplikację. Choć wygląda ona zupełnie inaczej, to jej sposób działania jest bardzo podobny.

PizzaPortal Windows Phone (2)

Ekran startowy wita nas znów polami do wpisania adresu. To, co jednak zobaczymy potem prezentuje się już zgoła odmiennie. Twórcy umieścili w jednym miejscu dwa ekrany: listę restauracji, a także panel trackera, czyli miejsce, gdzie wyświetlane są nasze aktywne zamówienia (wraz z opisywanym wcześniej licznikiem). Mamy tutaj również do dyspozycji system filtrów i wyszukiwarkę. Warto zauważyć, że w przeciwieństwie do wersji dla Androida lokale aktualnie zamknięte nie są wyświetlane (choć można to zmienić w menu dostępnym pod ikonką trzech kropek).

PizzaPortal Windows Phone (3)

W podobny sposób rozwiązano panel składania zamówienia. Znów mamy dwa przewijane poziomo ekrany. Pierwszy z nich to menu z dostępnymi potrawami, zaś drugi pełni rolę wirtualnego koszyka. Muszę przyznać, że ten sposób wyświetlania podoba mi się nawet bardziej niż w przypadku wersji dla Androida. Wszystko jest dostępne jak na dłoni.

PizzaPortal Windows Phone (1)

Niestety w wersji dla Windows Phone nie mamy możliwości dokonania płatności online i jedyną dostępną opcją jest gotówka. Podejrzewam jednak, że to jedynie kwestia czasu, kiedy ulegnie to zmianie. Aplikacja jest bowiem intensywnie rozwijana. Najnowsza wersja została wydana 11 lipca, a więc zaledwie kilka tygodni temu. Twórcy z całą pewnością nie spoczywają na laurach.