ASUS Open Cloud Computing zintegruje nasze dane w chmurze

ASUS zaprezentował platformę ASUS Open Cloud Computing (AOCC). Jest to zestaw usług online, który pozwala na płynną integrację danych ze smartfonów, tabletów i komputerów osobistych.

ASUS Open Cloud Computing, kompatybilna z kilkoma systemami operacyjnymi, integruje dane przechowywane w chmurze, w obrębie jednej usługi wirtualnej. Dzięki temu znacznie uproszczone ma być udostępnianie danych z różnych urządzeń, a użytkownik uzyskać dostęp do usług pomocy online i narzędzi do wykrywania i usuwania usterek. Połączenie czterech odrębnych usług – AOCloud, AOLink, AOStream i AOHel – ma umożliwiać płynne, dynamiczne i łatwe korzystanie z chmury przy pomocy różnych urządzeń mobilnych.

– Pracowaliśmy nad tym pomysłem już od kilku lat. Jesteśmy przekonani, że otwarta i zrównoważona architektura pozwoli nam wprowadzić i zastosować najlepsze rozwiązania, które są potrzebne w nowej epoce wszechobecnych usług w chmurze. – – mówi o AOCC Jonney Shih, dyrektor ASUS.

AOCloud to narzędzie, które służy integracji danych przechowywanych w serwisach ASUS i innych firm w obrębie pojedynczej usługi z jednym loginem. AOCloud obsługuje też osobiste magazyny danych za pośrednictwem ASUS AiCloud i kompatybilnych routerów ASUSa. Dzięki AOCloud dane przechowywane na dyskach podłączonych do sieci domowej (Network Attached Storage – NAS) są dla równie łatwo dostępne jak przestrzeń dyskowa dostępna w chmurze

AOLink współpracuje z AOCloud podczas streamingu audio i wideo pomiędzy urządzeniami i serwisami. AOStream to osobisty folder z odnośnikami do zdjęć i stron WWW, który synchronizuje podłączone lokalnie urządzenia i umożliwia nieograniczony transferu danych do dedykowanej przestrzeni dyskowej w chmurze.

AOHelp to zestaw narzędzi do wykrywania i usuwania usterek, który pozwoli szybko i sprawnie rozwiązywać najbardziej typowe problemy z komputerem. Serwis automatyczne oprogramowanie optymalizacyjne i diagnostyczne oraz bezpieczne narzędzie zdalnej pomocy, umożliwiające serwisantom ASUSa pomoc i dokonywanie napraw.

 

Informacja nadesłana przez Monday PR