Gear4 prezentuje Renew Sleep Clock – nowoczesny budzik mierzący sen

Firma Gear4 przedstawia Renew Sleep Clock – urządzenie do pomiaru snu z funkcją budzika. Renew Sleep Clock ma pozwalać na nie tylko pomiar czynników dotyczących snu – długości poszczególnych faz, czasu zasypiania czy ilości nocnych przebudzeń – ale również na takie ustawienie budzika, by wydawał on sygnał w chwili najlżejszego snu, gwarantując tym samym łagodne wybudzenie.

Renew Sleep Clock zaprojektowany został do współpracy z urządzeniami wyposażonymi w system iOS – wbudowane złącze pozwala na umieszczenie w nim zarówno iPhone, jak i iPoda oraz iPada. By rozpocząć korzystanie z budzika, wystarczy pobrać darmową aplikację Renew Sleep Clock dostępną na platformie App Store. To ona pozwala na interpretowanie sygnałów docierających do czujników urządzenia. Ponadto aplikacja zawiera garść informacji – nie tylko na temat optymalnego wykorzystania Renew Sleep Clock, ale również na temat higieny snu i tego, jak należy przygotować się do pełnowartościowego odpoczynku.

Monitorowanie snu odbywa się dzięki specjalnym czujnikom umieszczonym tuż za przednim panelem Renew Sleep Clock. Jak podaje producent, czujniki wykorzystują bardzo niski zakres fal radiowych – około 1000 razy niższy od typowego sygnału Bluetooth i około miliona razy niższy od zagrażającego zdrowiu limitu. Renew Sleep Clock ma wykrywać każdy ruch w zakresie swojego pasma radiowego – w tym również oddech monitorowanej osoby. Na podstawie jego częstotliwości i głębokości, urządzenie różnicuje fazy lekkiego i głębokiego snu. Zakres pasma budzika jest ograniczony – aby sensor działał prawidłowo należy umieścić go w odległości 1,5 metra od śpiącej osoby. Gear4 podkreśla, że dzięki temu nawet przy dwóch osobach śpiących w jednym łóżku, Renew Sleep Clock monitorować będzie jedynie sen tej, przy której bliżej się znajduje.

Wśród gromadzonych przez budzik danych znajdują się między innymi informacje o tym, ile czasu zajmuje danej osobie zapadnięcie w sen, jak długo – w ujęciu godzinowym, a także procentowym – znajduje się ona w fazie snu głębokiego, a także jak często wybudza się podczas nocy. Reasumując te wszystkie dane i zestawiając je z normami typowymi dla określonego wieku i płci, oprogramowanie urządzenia wylicza również ogólny wynik snu. Na jego podstawie użytkownik może określić, czy zapewniony organizmowi odpoczynek był wystarczający do zregenerowania sił. Tego typu podsumowania dostępne są w trybie dziennym, tygodniowym, a także miesięcznym.

Renew Sleep Clock to również specjalistyczny budzik, który ma umożliwiać łagodne, a tym samym bardziej naturalne i korzystne dla śpiącego, wybudzenie. W przypadku standardowego budzika, nastawionego na konkretną godzinę, zachodzi ryzyko, że zadzwoni on w chwili najgłębszej fazy snu. Osoba wyrwana ze snu w takim jego momencie, skutki gwałtownego przebudzenia odczuwa przez cały dzień – przejawiają się one zmęczeniem oraz dodatkowym stresem. Renew Sleep Clock ma pozwolić na bardziej elastyczną pobudkę. Przy ustawianiu budzika, zamiast jednoznacznie określonej godziny, podać można zakres czasowy, w którym dojść ma do przebudzenia – może on obejmować od 20 minut do 1 godziny. W zakresie wskazanego okna czasowego urządzenie, na podstawie danych dostarczanych przez sensor, określa moment najlżejszej fazy snu – wtedy też nadawany jest sygnał alarmu.

Renew Sleep Clock dostępny jest już w sprzedaży w sieciach sklepów Media Markt, Saturn i Vobis. Jego cena detaliczna wynosi 599 zł.

 

Cechy i funkcje Renew Sleep Clock

 • Kompletne oprogramowanie pozwalające na interpretację wyników dostarczanych przez czujnik urządzenia.
 • Nowoczesny budzik samodzielnie obliczający najkorzystniejszy moment wybudzenia.
 • Dziennik snu pozwalający na obserwację cyklu nocnego w zakresie dni, tygodni
  i miesięcy.
 • Zestawianie wyników snu z wartościami typowymi dla danej grupy wiekowej i płci.
 • Zestaw dźwięków relaksacyjnych ułatwiających zasypianie.
 • Radio FM.
 • Funkcja „drzemki”.
 • Podręcznik prawidłowej higieny snu, zawierający rady i przeciwwskazania dla przygotowujących się do snu.
 • Głośnik, dzięki któremu za dnia urządzenie służyć może również do słuchania muzyki
  z iPhone’a, iPoda lub iPada.

 

Informacja nadesłana przez agencję PowerSales.