Prestigio Roadrunner 520 – kompaktowy towarzysz podróży

Prestigio prezentuje nowy model rejestratora samochodowego Roadrunner 520, umożliwiający nagrywanie w rozdzielczości Full HD, automatyczną detekcję ruchu oraz narzędzia kompresji wideo wpływające na wydłużenie czasu rejestrowania przejechanych kilometrów.

Najnowszy model wideo rejestratora Prestigio Roadrunner 520 jest kompaktowym urządzeniem oferującym kierowcom możliwość zapisu trasy przejazdu w jakości Full HD (1920 x 1080 pikseli) z prędkością 30 klatek na sekundę. Urządzenie wyposażono w funkcję stabilizacji obrazu, 120-stopniowy kąt widzenia oraz czterokrotny cyfrowy zoom. Roadrunner 520 posiada również tryb Night Mode, co ma pozwolić dokumentować trasę przejazdu w warunkach słabego oświetlenia.

Prestigio Roadrunner 520 posiada 2-calowy wyświetlacz TFT (proporjce 4:3), umożliwiający prezentację daty i czasu na nagraniu czy zdjęciu. Wyposażono go też w stałoogniskową matrycę CMOS o rozdzielczości 5 MPix i aperturze 2.0 mm. Użytkownik ma do wyboru 3 formaty nagrywania i taką samą liczbę prędkości rejestrowania:

  • 1920 x 1080, 30 kl/s (rozmiar nagrania o długości jednej godziny: 3,6 GB),
  • 1280 x 720, 60 kl/s (rozmiar nagrania o długości jednej godziny: 2,8 GB),
  • 1280 x 720, 30 kl/s (rozmiar nagrania o długości jednej godziny: 2,4 GB).

Wszystkie pliki zapisywane są na zewnętrznej karcie microSD o maksymalnej pojemności 32 GB. Nagrywanie rozpoczyna się w momencie uruchomienia silnika, a tryb zapętlania ma gwarantować, że uwiecznione zostaną najbardziej aktualne zdarzenia drogowe. Dodatkowo w razie wypadku urządzenie odcina możliwość nadpisania zapisu, który uwieczniło bezpośrednio przed kolizją.

Na obudowie urządzenia znajduje się port HDMI pozwalający na połączenie z zewnętrznym monitorem o większej przekątnej ekranu, celem prezentacji nagrania dużej liczbie osób. Jak zapewnia producent Prestigio Roadrunner 520 jest łatwy w montażu – wystarczy zamocować go w do szyby pojazdu za pomocą dołączonego uchwytu. Bateria o pojemności 500 mAh ma pozwalać na 60 minut nieprzerwanego zapisu jakości Full HD.

Sugerowana cena detaliczna rejestratora Prestigio Roadrunner 520 to 449 zł.

 

Informacja nadesłana przez agencję 4Publicity.