GOCLEVER GAMEPAD 7 GOCLEVER GAMEPAD 7

Handheld i tablet w jednym urządzeniu – GOCLEVER GAMEPAD 7

Firma GOCLEVER wprowadza do swojej sprzedażowej oferty urządzenie, które łączyć ma w sobie cechy przenośnej konsoli i multimedialnego tabletu. GOCLEVER GAMEPAD 7 kusić ma miłośników multimedialnej rozrywki swoimi fizycznymi przyciskami jak w klasycznym handheldzie i dotykowym ekranem. Za obsługę  urządzenia odpowiedzialny będzie system operacyjny Android 4.0, a wbudowany emulator starszych konsol, zapewniać ma rozrywkę z grami retro (8bit).

GOCLEVER GAMEPAD 7 wyposażony jest w 7-calowy (16:9) pojemnościowy wyświetlacz LCD (TFT) z 5-punktowym multi-touchem, który zapewniać ma optymalne wyświetlanie gier i stron internetowych w rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Obsługę urządzenia zapewniać ma również zestaw przycisków i funkcja mapowania klawiatury, która pozwalać ma na dopasowanie przycisków ekranowych do sprzętowych. Wbudowany w GOCLEVER GAMEPAD 7 moduł WiFi sprawi, że gracz nie będzie musiał zmagać się tylko z wirtualnym przeciwnikiem – ale również komunikować z przyjaciółmi w systemie multi-player. Urządzenia mogą również komunikować się między sobą zapewniając użytkownikom wspólną rozrywkę przy tej samej grze bez konieczności łączenia się z internetem, co jest idealnym sposobem na zapewnienie dzieciom rozrywki podczas podróży. GAMEPAD 7 posiada też aplikację GAME MANAGER, która pełniąc funkcję typowego emulatora popularnych konsol, zapewni nostalgiczny powrót do wielu kultowych gier z lat 90-tych.

Lecz producent zapewnia, że GOCLEVER GAMEPAD 7 nie będzie miał problemów również z obsługą najnowszych gier. Konsola wyposażona jest w procesor Cortex-A8 o mocy 1GHz w połączeniu z układem graficznym PowerVR SGX531 – wspierane przez 512MB RAM. Wraz z konsolą użytkownik otrzymuje zestaw 30 preinstalowanych gier, a także aplikacje do przeglądania dokumentów, książek, zdjęć czy odtwarzania plików audio i wideo (dane można zapisać w 8GB wbudowanej pamięci lub na kartach pamięci microSD o pojemności do 32GB).

Ponadto, na wyposażeniu konsolo-tabletu znajduje się przednia kamera 0.3Mpix, która sprawdzać się ma podczas wideo-konferencji prowadzonych np. przez Skype. Oprócz tego, użytkownicy mają do dyspozycji cały zestaw dodatkowych złączy: miniHDMI (umożliwiające wyświetlanie obrazu na ekranie telewizora w rozdzielczości FullHD), wyjście mini-jack do podłączenia słuchawek lub głośników oraz mini-USB 2.0 do komunikacji z komputerem. Wszystkie podzespoły zasilane są litowo-polimerową baterią o pojemności 3000mAh, co oznaczać ma do 4 godzin nieustannej zabawy.

GOCLEVER GAMEPAD 7 objęty 24-miesięczną gwarancją producenta. Sugerowana cena detaliczna urządzenia  na polskim rynku to 399 zł.

Informację prasową nadesłała firma Tabasco Media Communications.