Huawei Watch – test najlepszego zegarka z Androidem Wear

Wyświetlacz i bateria

Huawei Watch posiada okrągły wyświetlacz o średnicy 1,4 cala i rozdzielczości 400 x 400 px. Przekłada się to na satysfakcjonujące zagęszczenie pikseli – 286 PPI. Obraz jest ostry i wyraźny, a fonty nieposzarpane. Zastosowanie znalazła tutaj technologia AMOLED, która cechuje się głęboką czernią i wysokim współczynnikiem kontrastu. Co więcej, w ekranach tego typu możliwe jest podświetlanie pojedynczych pikseli. Czarna przestrzeń nie zużywa zatem w ogóle energii. Dzięki temu smartwatchowi nie szkodzi aż tak bardzo działanie w trybie always-on, czyli przy stale wyświetlanej tarczy zegarowej. Oczywiście im bardziej jest ona minimalistyczna, tym lepiej. Zastosowany panel ponadto charakteryzuje się bardzo szerokimi kątami widzenia oraz zadowalającą jasnością. Nie łudźmy się jednak, że uchroni nas to przed słonecznymi dniami – wówczas nawet przy maksymalnym podświetleniu na ekranie widać niewiele. Niestety tę musimy regulować samodzielnie, bo Huawei Watch nie posiada czujnika światła.

Huawei Watch ekran

Ekran zabezpieczono szkiełkiem wykonanym z szafiru. Cechuje się ono wysoką odpornością na zarysowania oraz uszkodzenia mechaniczne. Jako ciekawostkę warto dodać, że identycznego materiału użyto w droższych wersjach zegarka Apple Watch. To chyba dostateczny dowód na to, że mamy do czynienia z tworzywem wysokiej klasy.

Zastosowana w smartwatchu bateria ma pojemność 300 mAh. Wydawać by się mogło, że to niewiele. W praktyce przekłada się na dwa dni pracy przy relatywnie dużej liczbie powiadomień i przeciętnej aktywności fizycznej oraz stale aktywnym wyświetlaczu (always-on). To jednak wcale nie musi oznaczać, że Wasz Huawei Watch wytrzyma tyle samo. Czas pracy na jednym ładowaniu jest bowiem zależny od całej masy czynników. Mogą go znacząco skrócić niektóre tarcze. Wpływ na to ma również jasność, liczba aplikacji oraz wspomniana liczba powiadomień przesyłanych na zegarek. Mój wynik traktujcie zatem raczej jako sugestię. Co szczególnie fajne, ponowne naładowanie baterii do pełna zajmuje ok. 30-40 minut. Jeżeli zatem zapomnicie o tym wieczorem, spokojnie zdążycie rano, przed wyjściem do pracy czy szkoły.