Huawei Watch – test najlepszego zegarka z Androidem Wear

Łączność i sensory w smartwatchu Huawei

Smartwatch posiada podstawowe moduły łączności typowe dla tego segmentu. Bluetooth 4.1 Low Energy działa raczej bez zarzutu. Dlaczego raczej? Otóż zdarzają się losowe sytuacje, w których zegarek bez żadnego konkretnego powodu rozłącza się ze smartfonem. Co gorsza, czasem konieczne jest potem włączenie i wyłączenie modułu Bluetooth w tym osatnim, aby ponowne łączenie doszło do skutku. Do dziwna przypadłość, którą prawdopodobnie mogłaby rozwiązać aktualizacja oprogramowania. Z drugiej strony dodam jednak, że w przypadku LG G Watcha R występował podobny problem i to nie tylko u mnie. Może taki urok Androida Wear?

Huawei Watch Google Fit

Wbudowany moduł WiFi potrafi łączyć się z sieciami 802.11 b/g w paśmie 2,4 GHz. Jakie jest jego zastosowanie? Dość ograniczone. Po prostu w domu lub pracy smartwatch może korzystać z tego rozwiązania w celu synchronizowania powiadomień i pobierania informacji z internetu. Co ważne, zastosowane oprogramowanie inteligentnie dezaktywuje WLAN w sytuacjach, gdy nie jest potrzebny. Pozwala to zaoszczędzić nieco energii.

Jak każdy smartwatch, tak i Huawei Watch potrafi mierzyć naszą aktywność fizyczną. Zegarek robi to w oparciu o dane z żyroskopu oraz akcelerometru. Pomiary są raczej dokładne, bo pokrywały się ze znacznie bardziej zaawansowanym pod tym względem zegarkiem Basis Peak. Zresztą podobne wyniki dawał mi również Samsung Gear S. Nie są to zatem przypadkowe liczby. Niestety smartwatch nie posiada wysokościomierza, a więc nie rozpoznaje, kiedy wchodzimy/schodzimy po schodach. Szkoda, bo to by pozwoliło na jeszcze bardziej precyzyjne pomiary.

Warto wspomnieć jeszcze o barometrze, który jest w stanie mierzyć ciśnienie otoczenia. Trudno mi jednak wskazać na praktyczne zastosowanie tego czujnika. Na dobrą sprawę nigdy go nie potrzebowałem. Może Wy mi podpowiecie?