Ikariam na iPada Ikariam na iPada

Ikariam, historyczna strategia MMO teraz dostępna również na iPada

Stworzona przez Gameforge w Karlsruhe strategiczna gra Ikariam została wydana na początku 2008 r. w Niemczech. Obecnie grają w nią mieszkańcy 60 krajów, a w ich ręce trafiło 38 różnych wersji językowych. Łącznie, jak podaje producent, Ikariam posiada ponad 51 milionów zarejestrowanych graczy na całym świecie. Teraz produkcja doczekała się swojej wersji mobilnej.

[blockquote]Rynek rozrywki cyfrowej, a przede wszystkim segment mobilnych gier, ciągle rośnie – coraz więcej osób gra na tabletach i smartfonach, rezygnując z siedzenia przed komputerem stacjonarnym lub konsolą. Według analityków Digi-Capital, sektor gier cyfrowych osiągnie do 2015 r. wartość 82 miliardów dolarów, co oznacza 14-procentowy wzrost w okresie od 2011 do 2015. Motorem tych zmian są gry sieciowe i mobilne, których udział w całym rynku do 2015 r. wyniesie 50 procent, czyli około 41 miliardów dolarów.[/blockquote]

Jak podają twórcy, najważniejszym cechą Ikariam na iPada jest optymalne dopasowanie gry do możliwości tabletów. Z tego powodu cały interfejs użytkownika z wersji  przeglądarkowej został zaadaptowany do potrzeb zaawansowanego ekranu dotykowego.

– Ikariam na iPada charakteryzuje się przede wszystkim prostą obsługą, wspaniałą grafiką oraz kompleksową mechaniką gry. Dla programistów i wydawców kwestia wprowadzenia na rynek wersji mobilnej Ikariam jest następnym logicznym krokiem w rozwoju gry. Jesteśmy niezmiernie podekscytowani tym, że możemy ją oddać w ręce graczy. – mówi Sebastian Mayer, dyrektor produktu w Gameforge.

 

Informację nadesłała agencja Koolthings