Ikariam na iPada

Ikariam, historyczna strategia MMO teraz dostępna również na iPada

Stworzona przez Gameforge w Karlsruhe strategiczna gra Ikariam została wydana na początku 2008 r. w Niemczech. Obecnie grają w nią mieszkańcy 60 krajów, a w ich ręce trafiło 38 różnych wersji językowych. Łącznie, jak podaje producent, Ikariam posiada ponad 51 milionów zarejestrowanych graczy na całym świecie. Teraz produkcja doczekała się swojej wersji mobilnej.

Rynek rozrywki cyfrowej, a przede wszystkim segment mobilnych gier, ciągle rośnie – coraz więcej osób gra na tabletach i smartfonach, rezygnując z siedzenia przed komputerem stacjonarnym lub konsolą. Według analityków Digi-Capital, sektor gier cyfrowych osiągnie do 2015 r. wartość 82 miliardów dolarów, co oznacza 14-procentowy wzrost w okresie od 2011 do 2015. Motorem tych zmian są gry sieciowe i mobilne, których udział w całym rynku do 2015 r. wyniesie 50 procent, czyli około 41 miliardów dolarów.

Jak podają twórcy, najważniejszym cechą Ikariam na iPada jest optymalne dopasowanie gry do możliwości tabletów. Z tego powodu cały interfejs użytkownika z wersji  przeglądarkowej został zaadaptowany do potrzeb zaawansowanego ekranu dotykowego.

– Ikariam na iPada charakteryzuje się przede wszystkim prostą obsługą, wspaniałą grafiką oraz kompleksową mechaniką gry. Dla programistów i wydawców kwestia wprowadzenia na rynek wersji mobilnej Ikariam jest następnym logicznym krokiem w rozwoju gry. Jesteśmy niezmiernie podekscytowani tym, że możemy ją oddać w ręce graczy. – mówi Sebastian Mayer, dyrektor produktu w Gameforge.

 

Informację nadesłała agencja Koolthings

Zobacz również
Mój TOP3 gadżetów pokazanych na IFA 2015