Inteligentne wyświetlanie w inteligentnym domu

Tematem wielu filmów i książek jest wygląd codziennego życia za 10, 100 a nawet 1000 lat. Zwykle wizje te dotyczą latających środków transportu i dziwnych ubrań. Warto jednak zatrzymać się i zastanowić, co tak naprawdę zmieniło się w naszym życiu, na przestrzeni ostatnich 20 lat.

Pierwsze, co się nasuwa to mobilność i miniaturyzacja. Telefony komórkowe najpierw zmalały do tego stopnia, że w filmach zaczęły się ukazywać urządzenia umieszczone pod skórą. Obecnie znowu rosną ze względu na obecność ekranów dotykowych. Dzięki technologii LED, telewizory już nie służą jako sypialnia dla kota. Kolejnym, relatywnie nowym, zjawiskiem jest wszechobecna sieć internetowa, która teoretycznie jest już szybsza niż kablowa.

Jak informuje producent, ostatnie wydarzenia na rynku projektorów sprzyjają ich zastosowaniu w inteligentnym domu. Poprzednie generacje tych urządzeń wymagały od użytkownika odpowiedniego miejsca na zamontowanie, np. instalacji podsufitowej. Nawet po nabyciu odpowiedniego stelaża pojawiał się problem okablowania: zasilającego, wideo i audio.

Z racji na rosnącą popularność urządzeń mobilnych, nowe projektory posiadają możliwość bezprzewodowego przesyłania obrazu. Urządzenia firmy Philips (modele PicoPix 3610 i Screeneo) wspierają WiFi, DLNA i Bluetooth. Oba pracują też pod kontrolą systemu Android z autorską nakładką.

Producent podkreśla obecną w projektorze Screeneo technologię Ultra-Short Throw (UST). Dzięki układowi luster, urządzenie ma mieć możliwość rzucania obrazu w odległości zaledwie 10 centymetrów od powierzchni, na której ma on być wyświetlany. Dodatkowym atutem ma być natomiast wbudowany zestaw głośników 2.1 o mocy 26 W.

Tam gdzie nie zmieści się telewizor, ani nawet projektor UST, może znaleźć się przestrzeń dla projektora kieszonkowego. PicoPix 3610 firmy Philips ma zapewniać wystarczającą jasność i kontrast obrazu, aby wieczorem wyświetlić film, leżąc w łóżku. Producent podkreśla też niewielkie rozmiary urządzenia oraz samodzielne odtwarzanie wszystkich popularnych formatów plików, co pozwala wyświetlać obraz w dowolnym miejscu, np. na suficie.

 

Informacja nadesłana przez agencję WĘC PR