Mad Catz M.O.U.S. 9 pudełko
Mad Catz M.O.U.S. 9 pudełko

Mad Catz M.O.U.S. 9 – profesjonalna, futurystyczna mysz do biura

Firma Mad Catz donosi, że jej mysz dla graczy RAT 7, cieszyła się niezwykłą popularnością wśród zwykłych użytkowników, którzy wcale nie potrzebowali korzystać z wszystkich funkcji tego urządzenia. Z myślą o nich powstał więc kolejny model gryzonia – Mad Catz M.O.U.S. 9, skierowany do wszystkich użytkowników chcących korzystać z jego futurystycznych kształtów w warunkach domowych i biurowych.

Mad Catz M.O.U.S. 9 to bezprzewodowa mysz, która dzięki najnowszej technologii Bluetooth oferować ma niesamowitą funkcjonalność oraz pełną swobodę ruchów. Intuicyjne oprogramowanie (przeciągnij i upuść), w pełni regulowane podpórki oraz  10 programowalnych przycisków, gotowych do przyjęcia polecenia, gwarantować ma wygodę i wydajność. Mad Catz M.O.U.S. 9 wpisuje się w grupę produktów producenta opartych na technologii GameSmart, które współpracują z wieloma mobilnymi urządzeniami. Nowa technologia we współpracy z Bluetooth 4.0 BLE  (Low Energy) umożliwiać ma niemal uniwersalną kompatybilność z komputerami PC i Mac, a także iPhonem, iPadem oraz innymi urządzeniami z systemem Android, Windows Phone czy Microsoft Surface zgodnymi ze standardem Bluetooth Smart Ready.

Dla użytkowników nie posiadających w swoich urządzeniach modułu Bluetooth, producent przygotował możliwość korzystania z dołączonego do zestawu adaptera USB nano, który jest schowany na spodzie myszy. Dong jest na tyle mały, że będzie można na stałe pozostawić go w porcie USB i nie będzie to miało najmniejszego wpływu na mobilność laptopa, ipada, smartfona, itp. Ponadto dzięki zintegrowanej technologii Bluetooth 4.0 i inteligentnym energooszczędnym sensorom „twin-eye”, Mad Catz M.O.U.S. 9 ma być bardzo skuteczna w oszczędzaniu energii. Jedna dołączona bateria AA zapewniać ma pracę myszki nawet do jednego roku bez potrzeby wymiany na nową. Jest to wynik ponad dwukrotnie lepszy w porównaniu  z poprzednią generacją myszy opartych na technologii Bluetooth tegoż producenta.

Mad Catz M.O.U.S. 9 będzie objęta 2 letnią gwarancją, a cena detaliczna sugerowana przez dystrybutora – Impakt, wyniesie 530 złotych. Mysz będzie dostępna w Polsce w maju b.r.

[toggle title=”Cechy urządzenia – informacja producenta”]

 • Rozdzielczość DPI: 990dpi
 • Przyspieszenie: do 8G
 • Czas reakcji: 125Hz
 • Prędkość śledzenia: do 0,8 m / s
 • Ilość programowalnych przycisków: 10
 • Łączność: USB Nano dongle, Bluetooth
 • Zasięg: do 10m
 • Zasilanie: 1x bateria AA (w zestawie)
 • Kompatybilna z urządzeniami Bluetooth

[/toggle]

 Informację prasową nadesłała firma Entrymedia.

Pokaż Komentarze (2)
 1. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że nie warto. Sam mam R.A.T. 9, mysz warta około 450zł, która kiedy działa, jest bardzo dobra, ale czasem potrafi np. zapomnieć, że ma drugi scroll – trzeba odlączyć odbornik od komputera i podłaczyć na nowo – wtedy działa. Nie da się ustawić profilu myszy na stałe, trzeba go ładować po każdym restarcie komputera. Ogólnie o ile sam hardware jest imponujący, to software dołączany do myszy już nieszczególnie. No i największy problem, jaki osobiście mam z tą myszą: nie da się zbindować poziomego przewijania okien do poziomej rolki myszy – co wydawałoby się dokładnie tym, co powinno działać!

  Rat9 ma dwa akumlatory w zestawie, kiedy jeden jest używany, drugi się ładuje. Przy graniu wystarczy na może 8h, dlatego informacja, że jedna bateria ma wystarczyć na rok używania jakoś nie bardzo wydaje się prawdopodobna, ale może udało im się zrobić jakieś cudo i nagle wszystkie bajery w myszy nie pobierają prądu, kto wie.

  Kolejna sprawa to cena – z tego, co widzę, miejsce na dodatkowe odważniki do zmiany masy myszy są zastąpione miejscem na baterię – czyli brakuje też tego, poza akumulatorami.
  j
  Wiadomo, że fajnie, że mysz działa via bluetooth, z każdym urządzeniem, ale powiedzmy sobie szczerze, 530zł za mysz do tabletu? Albo do telefonu? Takie myszy kupują zatwardziali gracze, którzy grają na PC, nie na tablecie. Dla kogoś innego? Precyzyjna mysz dla grafika (jak w moim wypadku)? Też jest porządna maszyna do tego potrzebna, nie tablet.

  Zupełnie nie rozumiem targetu dla tego produktu, kto potrzebuje najdroższej myszy na rynku do grania w angry birds?

  1. W tym wypadku chodzi chyba o „cenowy lans” i możliwe, że sporo osób wpadnie w target pragnących gamingowych opcji w myszce biurowej. Co do samego działania urządzeń powyższej firmy, to trudno mi się wypowiedzieć, z racji na to, że jeszcze nie miałem okazji ich sprawdzać. Niemniej, jeśli jest prawdą, to niezwykle osobliwie wygląda sprawa niedziałającego przewijania w poziomie. Producent nie udostępnił żadnej aktualizacji oprogramowania? To mogłoby pomóc.

   Dzięki za ogromny komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *